Поділитись:

Закон про множинне громадянство вже пройшов комітет Ради, – Стефанчук

Понеділок, 26 травня 2025, 11:54
Закон про множинне громадянство вже пройшов комітет Ради, – Стефанчук

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що законопроєкт про множинне громадянство вже пройшов розгляд у комітеті парламенту. За його словами, ключова мета ініціативи – дати громадянам, які виїхали за кордон, впевненість, що Україна не відмовиться від них.

Про це він зазначив в інтервʼю телеканалу «Рада», передає УНН.

«Ми повинні знову відродитися і показати всьому світові, що Україна – це історія успіху. І для цього дуже важливо не втрачати контакти і звʼязки з нашими громадянами, які тимчасово знаходяться в тому числі і за територією України. І тому український парламент також розробляє законодавчі ініціативи, і одна з них – це закон про множинне громадянство. І він сьогодні вже пройшов комітет Верховної ради України», – заявив Стефанчук.

Нагадаємо: у грудні 2024 року парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт № 11469, який передбачає введення інституту множинного громадянства в Україні.

У законопроекті уточнюються умови набуття громадянства України за народженням, за територіальним походженням, а також умови прийняття до громадянства України. Множинність громадянства (підданства) допускається у таких випадках:

  • набуття дитиною громадянства України та іншої держави за народженням;
  • набуття дитиною громадянства усиновлювачів-іноземців;
  • набуття громадянином України іншого громадянства через шлюб з іноземцем;
  • автоматичне набуття іншого громадянства громадянином України через законодавство іншої держави без отримання підтверджуючого документа;
  • спрощене набуття громадянства України іноземцями з держав, включених до відповідного переліку;
  • набуття громадянином України громадянства держав, громадяни яких отримують українське громадянство у спрощеному порядку.

Світовий конгрес українців (СКУ) привітав ухвалення Верховною Радою у першому читанні проєкту закону України про множинне громадянство. Втім в СКУ сказали, що у документ необхідно внести правки, зокрема повинні бути прописані вимоги до громадянства, а також встановлений обмежений список визнаних країн.

На початку травня віцепрем’єр-міністр - міністр національної єдності Олексій Чернишов заявляв, що Україна готується до легалізації множинного громадянства. Остаточний проєкт відповідного закону ймовірно бути готовий до кінця 2025 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів