Поділитись:

У нацпарку на Волині лускорішок «захопив» шпаківню на дереві

Середа, 21 травня 2025, 13:55
У нацпарку на Волині лускорішок «захопив» шпаківню на дереві

На Волині у національному парку в штучному пташиному гнізді виявили «незаконного» мешканця – лускорішка, або вовчка горішникова.

Про це у середу, 21 березня, повідомили на фейсбук-сторінці національного природного парку «Прип'ять-Стохід».

«Науковим відділом проводяться моніторингові дослідження на зоологічних постійних пробних площах (ППП). Зокрема у Великоглушанському та Ветлівському природоохоронних науково-дослідних відділеннях, на цих ППП проводиться вивчення заселеності штучних гніздівель птахами, їх видовий склад і, за можливості, кільцювання пташенят», – йдеться у дописі.

Зазначають, що цьогоріч у штучних гніздівлях оселяються майже виключно шпаки звичайні та синиці великі. Проте в одній зі штучних гніздівель оселилася маленька тваринка – вовчок горішниковий Muscardinus avellanarius.

Довідково:
Ліскулька, вовчок горішковий, лускорішок або ліщиновий вовчок – рід мишовидих гризунів з родини вовчкові підряду вивірковиді.
Забарвлення тваринки загалом вохристо-іржаве, але на череві – біле. Молоді соні тьмянішого й сірішого кольору. Розміри малі: довжина тіла не перевищує 100 мм. Хвіст 60-75 мм, круглий і густо вкритий коротким (до 5 мм) одноманітним волоссям. Маса становить від 15 до 30 г. Очі примітні, чорні. Вуха малі й округлі. Лапи дуже гнучкі, пристосовані для лазіння.
Ліскулька веде суто нічний спосіб життя. Удень ці тваринки сплять у сферичному гнізді, зробленому з трави, оголеної кори та моху, яке утримується липкою слиною.
Харчується квітами, комахами, горіхами, фруктами, але також їсть пташині яйця, пташенят і пилок, якщо вони легкодоступні.
Джерело: Вікіпедія

У нацпарку на Волині лускорішок «захопив» шпаківню на дереві У нацпарку на Волині лускорішок «захопив» шпаківню на дереві У нацпарку на Волині лускорішок «захопив» шпаківню на дереві 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів