Поділитись:

Музею на Волині передали унікальну реліквію

П'ятниця, 11 квітня 2025, 08:50
Музею на Волині передали унікальну реліквію

Експозиція Ковельського історичного музею поповнилася новим експонатом — традиційним настінним килимом ручної роботи.

Його виткали в 1970 роках, розповіла Суспільному 8 квітня зберігачка фондів Мирослава Мороз. Виріб знайшли в хаті у одному з сіл Ковельського району. Висота настінного килима 1,7 метра, ширина — 2,62 метра.

«У минулому столітті на Волині були популярні вишиті килими з яскравими квітковими та геометричними візерунками. Це був період, коли традиційні техніки поєднувалися з новими тенденціями», — зазначила Мирослава Мороз.

Зберігачка фондів музею також додала, що такі вишиті килими часто створювали вдома або на замовлення. Особливо поширеними були великі квіткові орнаменти, червоно-зелені колірні гами та симетричні композиції.

Наразі новий експонат розміщений в експозиції 60-х років, де відтворений інтер'єр осель ковельчан тих років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів