Поділитись:

В Україні підняли прохідний бал для вступу на медичні спеціальності

Четвер, 01 червня 2017, 12:03

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Міністерством освіти та науки України визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні, не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Відповідні зміни буде внесено до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році, – повідомляє МОЗ на сторінці у Facebook.

Встановлення прохідного балу розповсюджується на спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація" та "Педіатрія" галузі знань "Охорона здоров'я". Це нововведення стосуватиметься усіх абітурієнтів, незалежно від форми навчання (за кошти державного бюджету чи за кошти фізичних чи юридичних осіб) та підпорядкування ВНЗ.

Попри великий конкурс при вступі у медичні ВНЗ (10–30 осіб на місце залежно від спеціальності та ВНЗ), рівень їх абітурієнтів часто поступається іншим спеціальностям. Наприклад, під час вступної кампанії 2015-го до ЛНМУ ім. Данила Галицького на спеціальність "лікувальна справа" зараховували абітурієнтів, які здали ЗНО з профільних предметів на 140–160 балів. У порівнянні, на економічний факультет КНУ ім. Т.Шевченка, де конкурс становить в середньому 30 осіб на місце, у 2015-му зараховували абітурієнтів із прохідним балом від 180 з профільних предметів.

"Встановлення прохідного балу на рівні не нижче ніж 150 балів – це не покарання для університетів чи вступників, це дійсно необхідний крок, спрямований на підвищення якості абітурієнтів, котрі вступають на медичні спеціальності", – йдеться у повідомленні.

У МОЗ сподіаються, що прохідний бал сертифікату ЗНО в 150 балів забезпечує мінімально припустиму якість навчання та позитивно вплине на підвищення якості освіти абітурієнтів та медичної освіти в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КАБМІН ЗВІЛЬНИВ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ ВІД ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПРАЦЮВАННЯ

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 липня 2020
30 червня 2020
14:00
29 червня 2020
10:23
27 червня 2020