Начальник Волинської ОВА Іван Рудницький відвідав луцький центр життєстійкості Fox house (фото)
У Волинській області наразі функціонує чотири центри життєстійкості. Один із них, а саме «Fox house» у Луцьку відвідав очільник Волинської ОДА Іван Рудницький.
Про це високопосадовець розповів у Facebook.
Як розповіла очільниця ГО Fox house Ольга Шваліковська, як центр життєстійкості вони працюють із травня 2024 року, коли доєдналися програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської.
Створили команду із 8 фахівців, заробітна плата яким фінансується з державного бюджету. З травня 2024 року у центр звернулося вже 4 тисячі громадян різних категорій населення, а за останній місяць тут отримали допомогу 350 осіб.
«Ми працюємо, перш за все, із ветеранами, військовослужбовцями та їх сім’ями, з родинами загиблих, сім’ями з інвалідністю. Загалом у нас обмежень немає. Допомагаємо усім, хто перебуває у складаних життєвих ситуаціях», – розповіла Ольга Шваліковська.
Співпрацюють із багатьма організаціями як в Луцьку, так і по всій області. Кажуть, що попит великий, а фахівців не завжди вистачає. Тож підписали вже близько сотні меморандумів про співпрацю.
«Для прикладу, під час мого візиту якраз тривала робоча зустріч із представниками поліції Волинської області та обласним управлінням ДСНС, з якими теж укладений меморандум. Зокрема, кризові психологи відомств консультують фахівців центру як працювати із людьми, що постраждали внаслідок російських атак. Адже саме вони надають першу психологічну допомогу на місці надзвичайної ситуації», – каже Рудницький.
Окрім цього, під час перебування високопосадовця у закладі тривала групова терапія для дружин військових, корекційні заняття для дітей, сеанс у психолога для сестри безвісти зниклого. Також фахівці допомагають військовим, у тому числі онлайн.
Найцікавіше те, що до створення центру на базі громадської організації Fox house, функціонував дитячий корекційний центр. Та вже через кілька тижнів після повномасштабного вторгнення почали розширятися, адже зрозуміли, що допомоги потребує дуже багато людей, а не лише дітей.
«Очевидно, що потреба у такій підтримці для людей, на жаль, зростатиме. І завдання місцевої влади – закривати ці потреби. І не лише своїх громадян, а й тих, хто хоче такі послуги надавати і виступає з ініціативою. Треба мотивувати або мінімізувати витрати для людей, які готові цим займатися», – розповідає голова Волинської ОДА.
Так, керівниця центру повідомила, що наразі необхідно розширення площі, бо не вистачає сенсорної кімнати для дітей. Приміщення, де вони розташовані дозволяє це зробити, тож Іван Рудницький пообіцяв посприяти у цьому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Розбудова «Ягодина» – один з пріоритетів для Волині на цей рік, – Рудницький (фото)
- Начальник ОВА Рудницький відвідав три громади на Камінь-Каширщині: про що говорили (фото)
- На Волині створять Раду волонтерів та благодійників, – Рудницький (фото)