Поділитись:

Від стоматолога до актора: у луцькому виші анонсували нові напрямки навчання

Вівторок, 24 грудня 2024, 11:15
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки на наступний рік планують запровадили ще декілька нових освітніх програм.

Про це пише misto.media

Новий перелік освітніх програм будуть обговорювати у березні – квітні наступного року, повідомила  начальниця навчального відділу університету Любов Заєць.

На перший бакалаврський рівень планують відкрити:

  • акторське мистецтво
  •  соціально-економічний розвиток територій
  • міжнародна медіація.

На другий магістерський рівень:

  • стоматологія
  • усний переклад (англійська і німецька або французька мови).

У 2024 році теж запровадили чимало освітніх програм.

На перший бакалаврський рівень набрали студентів на нові програми: digital-облік та консалтинг, міжнародна економіка стартапів і штучний інтелект, митна справа та фінанси зовнішньоекономічної діяльності, логістика, маркетинг, дизайн одягу, взуття, графічний дизайн, ерготерапія, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, харчові технології.

У магістратурі впровадили такі нові програми: регіональний розвиток і просторове планування, маркетинг та міжнародна логістика, хореографія, корекційна психопедагогіка, спеціальна освіта, інклюзивна освіта.

«Ми ліцензували ерготерапію. Вона у наш час дуже потрібна поряд із фізичною терапією для відновлення і реабілітації наших хлопців, воїнів, які повертаються, які мають поранення», – наголосив ректор ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось.

Покладають надію в університеті й на програму «Міжнародна економіка стартапів і штучний інтелект».

«Сьогодні не треба боротися зі штучним інтелектом. Слід навчитися його використовувати для реалізації та досягнення цілей», – додав ректор.

За потреби, у виші шукатимуть вузькопрофільних спеціалістів, які читатимуть певні дисципліни на нових програмах.

На нові програми не планують набирати багато студентів. Велика їх кількість недоречна з погляду і матеріальної бази, і кадрового складу.

«Я, наприклад, не хотів би, щоб на стоматологію ми на перший курс набрали 100 людей. Бо це буде неефективно і не оптимально. Я надіюсь, що ми будемо набирати десь 20, 40 людей максимум», – сказав Анатолій Цьось.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів