Поділитись:

Хто з українських політиків залишиться "ВКонтакте"

Вівторок, 23 травня 2017, 11:37

16 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення нових санкцій проти інтернет-ресурсів Російської Федерації, зокрема заборона торкнулася й популярних в Україні соціальних мереж "Вконтакте" та "Одноклассники". Деякі з українських інтернет-провайдерів та мобільних операторів вже обмежили доступ до санкційних ресурсів. Проте окремі відомі українці та популярні спільноти досі продовжують використовувати мережу "Вконтакте". Серед них чимало українських політиків.

Про це пише Deutsche Welle.

Як президент об'єднав опозицію та націоналістів

Сам Петро Порошенко, а точніше його команда, від моменту набуття президентства був активним користувачем "Вконтакте". На сьогодні його офіційна сторінка має майже півмільйона підписників, які щодня бачили по декілька повідомлень від президента. Остання публікація у пабліку була зроблена 16 травня, як раз у день підписання указу про нові санкції, де президент повідомив, що цю сторінку згодом буде закрито. А також роз'яснив, що "з метою впливу на опонентів та контрпропаганди моя команда використовувала сторінки в деяких російських соцмережах".

Очікувано негативно на заборону доступу до "Вконтакте" відреагували активні користувачі мережі серед опозиційних депутатів. Членкиня колишньої "Партії регіонів" Ірина Бережна, яка має 28 тисяч підписників, на своїй сторінці висміяла рішення Порошенка та опублікувала допис "Ласкаво просимо до Північної Кореї", натякаючи на утиски свободи слова.

Офіційна сторінка "Опозиційного блоку", що налічує всього 6,5 тисяч абонентів, так само виступила з критикою рішення президента України, назвавши його "середньовічним, який відкидає Україну у ряди тоталітарних держав, порушуючи базові права громадян на свободу слова та інформації".

Українські націоналістичні угрупування, що активно використовують російську соціальну мережу "Вконтакте", або виступили проти заборони, або ж просто проігнорували її.

Офіційна сторінка колишнього провідника "Правого сектора" Дмитра Яроша має майже 60 тисяч підписників. Після оголошення заборони мережі одразу ж була створена сестринська сторінка у мережі Facebook. Проте ані підписники, ані адміністрація сторінки не поспішають залишати російський ресурс, на якому активно продовжується спілкування.

Адміністрація ж сторінки "Правого сектора" у "Вконтакте" відверто написала, що, попри підтримку заборони, використовувала і надалі використовуватиме цю російську мережу. Головний аргумент – "цю платформу використовує сила силенна української молоді. Якщо через ВК не впливатимуть на неї проукраїнські сили, через ВК впливатимуть виключно ватники. Тому ось така, образно кажучи, "угода з дияволом". Сторінка має майже 50 тисяч прихильників, проте у РФ доступ до цієї сторінки заборонено вже понад 3 роки.

Подібна ситуація склалася й з офіційними сторінками партії "Національний корпус" та полку "Азов". Обидві сторінки заборонені рішенням Роскомнагляду, проте мають 26 та 11 тисяч абонентів відповідно. Представники цього руху вважають заборону "Вконтакте" в Україні наступом на свободу слова. Зі слів Назара Кравченка, заступника партії, "Вконтакте" має більше простору для свободи висловлювань, ніж Facebook.

Неспішний переїзд у Facebook

Одним з найпопулірніших юзерів "Вконтакте" серед українських політиків є Олег Ляшко, лідер "Радикальної партії", він має 88 тисяч підписників та 10 тисяч друзів. Ляшко доволі активний користувач цієї мережі, де розміщує по кілька постів на день. Щодо заборони доступу він не висловився жодним чином та продовжив робити публікації. До слова, під час підготовки матеріалу сторінка Олега Ляшка у мережі "Вконтакте" була видалена без попереджень.

Популярні у мережі народні депутати Сергій Лещенко та Мустафа Найєм також мають акаунти і в "Вконтакте", на які підписані десятки тисяч користувачів. Обидва вони не є активними на своїх сторінках, проте Лещенко засудив рішення президента щодо заборони та вважає його стратегічним кроком у підготовці Порошенка до президентської кампанії-2019.

До переходу на офіційні сторінки у мережі Facebook закликають інші популярні українські пабліки "Вконтакте". Серед них більшість українських ЗМІ, музикантів та громадських діячів. Наприклад, офіційний акаунт Сергія Жадана, який має майже 66 тисяч підписників, опублікував останній допис 17 травня, де повідомив, що надалі вся інформація буде публікуватися на офіційних сторінках у Facebook, Instagram та Twitter.

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 липня 2020
23 грудня 2019
16 листопада 2019
22 липня 2019
19 квітня 2019
13 березня 2019
20 лютого 2019
21 січня 2019
12 вересня 2018
11 червня 2018
05 червня 2018
15 травня 2018
04 квітня 2018
05 січня 2018
31 грудня 2017