Усі приміські автобуси не їздитимуть більше центром Луцька (фото)
У Луцьку затвердили схему організації дорожнього руху для приміських, міжміських та міжобласних маршрутів. Зокрема, головне нововведення – транспорт буде зобов'язаний об'їжджати центральні вулиці міста.
Відповідне рішення ухвалили під час пленарного засідання сесії міськради у середу, 18 грудня.
Згідно з новими затвердженими схемами, усі не міські маршрути скоро не зможуть курсувати центром міста. Ще у серпні 2023 року обранці громади заборонили проїзд такому громадському транспорту проспектами Волі, Соборності, Перемоги та Василя Мойсея, а також вулицями Богдана Хмельницького, Винниченка, Парковою і Яровицею. Проте, як зауважив депутат від фракції «Слуга народу» Максим Воскресенський, це практично не дало результатів, тому він і поцікавився, що ж має змінитися.
«Ми неодноразово приймали подібні рішення про обмеження руху міжміських автобусів центральною частиною міста. Бачимо, що вони не виконуються у повному обсязі. Відповідно виникло питання, що змінилося зараз? Як ми плануємо контролювати виконання цього рішення, і коли воно повноцінна набере чинності? У якому році ми вже не побачимо цих автобусів у центрі міста?» – запитав обранець.
Очільник відділу транспорту Віктор Главічка зазначив, що це рішення доповнює попередні. З його слів, перевізники, які укладали договір з облдержадміністрацією, подавали позов до суду проти міської ради. Вважали рішення про заборону незаконним. Але в апеляційній інстанції, каже Главічка, міськрада довела свою правоту.
Опісля цих подій спільно з фахівцями працівники відділу транспорту розробили схему дорожнього руху. Її затвердили у патрульній поліції й тепер остання буде керуватися нею під час затвердження маршрутів перевізників.
«Ми доповнюємо попереднє рішення схемою організації руху цих маршрутів. Щодо нього, то перевізники, які уклали договір з профільним департаментом ОДА, подавали позов щодо скасування такого рішення. Проте апеляційний суд тав на наш бік. Ми залучили фахівців з безпеки руху, дослідили інтенсивність руху. На основі цього із залученням автостанції №2 ми усе й розробили та погодили з патрульними.
Виходить, що автобуси, які їдуть з ківерцівського напрямку, заїжджають на АС №1, а ті, хто їде з горохівського, потрапляють на АС №2. Це рішення ми направимо організаторам перевезень, і якщо вони його не виконуватимуть, у нас будуть законні підстави подавати позов», – каже посадовець.
У коментарі журналістам сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» Віктор Главічка розповів, що вже не один рік міжміські перевізники порушують законодавство у сфері транспорту. Мовляв, через це на центральних проспектах – затори, а міські перевізники недоотримують кошти.
За порушення нової схеми руху, пояснює керівник профільного відділу, передбачені штрафні санкції. Накладатиме їх патрульна поліція та «Укртрансбезпека», а суми немалі – 17 тисяч гривень. Щоправда, робитимуть це після того, як оновлять маршрути. Проте чиновник наголосив, що вони готові співпрацювати з перевізниками із сусідніх населених пунктів, зокрема, Підгайців, Рованців, Боратина тощо.
«Підгайці, Рованці, Боратин. Ми готові на конструктивну співпрацю та готові розглянути пропозиції, які надасть департамент інфраструктури Волинської ОДА. Але у нас будуть певні вимоги й до екологічних стандартів, і до габаритності транспорту, їхніх зупинок тощо», – каже Главічка.
Нагадаємо: у центрі Луцька – нова парковка за 350 грн на місяць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- 600 людей з однієї зупинки: у Луцьку внесли зміни в один з маршрутів
- У Луцьку хочуть ліквідувати 48 зупинок громадського транспорту: перелік
- У Луцьку тролейбуси №15 тепер їздять по-новому