Поділитись:

Нове оподаткування для ФОПів: Рада схвалила закон

Середа, 04 грудня 2024, 12:12
Нове оподаткування для ФОПів: Рада схвалила закон

Верховна Рада схвалила зміни до Податкового кодексу, згідно з якими підвищені податки для фізичних осіб-підприємців будуть діяти не з 1 жовтня, а з 1 січня 2025 року.

Про це пише УНН з посиланням на нардепа Ярослава Железняка.

За словами Железняка, Рада підтримала у другому читанні проєкт закону № 9319 щодо оподаткування винагород за гіг-контракти у резидентів «Дія Сіті». «За» проголосували 268 нардепів.

«Саме в ньому була правка, якою виправляли податковий законопроект 11416д і "заднє число" де з 01 жовтня податки переносять на 01 січня 2025 року для ФОПів», – вказав нардеп.

Напередодні, 3 грудня, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вніс правку до законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», згідно з якою для ФОПів третьої групи нове оподаткування також буде діяти з 1 січня 2025 року.

28 листопада повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський підписав закон №11416-д про «історичне» підвищення податків, який ще називають «ресурсним».

Документ передбачає, зокрема:

  • Підвищення військового збору з доходів фізичних осіб (заробітної плати, дивідендів, додаткового блага тощо) з 1,5% до 5%;
  • ФОПи на єдиному податку 1, 2 та 4 груп зобов’язані щомісячно сплачувати військовий збір обсягом 10% від мінімальної зарплати;
  • Для платників єдиного податку третьої групи встановлюють ставку військового збору обсягом 1% від доходу;
  • Запровадження податків на прибуток для фінансового сектору. Ставка податку на прибуток для банків за 2024 рік – обсягом 50%. Для небанківських фінансових установ (крім страховиків) ставка на прибуток дорівнюватиме 25%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів