Поділитись:

У Луцьку – знову скандал з укриттями: під час обстрілу люди не мали де ховатися

Автор: Максим Косюр |
П'ятниця, 29 листопада 2024, 11:37
У Луцьку – знову скандал з укриттями: під час обстрілу люди не мали де ховатися

У деяких районах Луцька мешканці нарікали на зачинені укриття під час обстрілу області, який стався вчора 28 листопада. Зокрема, люди згадували за захисні споруди у районі вулиці Ковельської та проспекту Соборності.

Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» дізнавалися, як так вийшло, що під час загрози у місті вкотре були зачинені сховки.

Зауважимо, що влада не перший рік наголошує головам ОСББ та іншим відповідальним особам, що укриття мають бути доступними для людей, особливо під час повітряних тривог. Проте скарги на зачинені двері у захисних спорудах продовжують надходити. Так, учора, 28 листопада, у мережі з'явилась інформація від мешканців району вулиці Ковельської та проспекту Соборності.

«Ковельська, 40, те саме... Палиця будує будинки на території Електротермометрії, а укриття, яке захистить навіть від хімічної атаки, зачинене... Хазяї, б*я», – пише користувачка Юлія Мартинюк.


«Свободи, 27, та сама ситуація. Голова ОСББ виїхала в Польщу, на всіх входах висять замки. Спробуйте зателефонувати на гарячу лінію міської ради, ми сьогодні так зробили. Побачимо, який буде результат», – пише Вікторія Рябчевська.


«На Львівській, 63а, абсолютно те саме. Рано вийшла – всі підвали закриті, укриття немає. В технічному університеті тільки для студентів і для персоналу. Найближче – біля депо або школа №2, а це дві зупинки. І всім байдуже», – зазначила Валерія Чорнява.


«В нас на Соборності, 3, та ж сама ситуація. Та ще й нещодавно там був запасний люк на випадок завалу, а його закрили й постелили штучне поле для футболу. Невже за три роки війни чиновники не розуміють, що варто будувати захисні споруди. Бо люди похапали дітей і стоять біля закритого сховища», – обурюється Валентина Лаць.


«Те ж саме на проспекті Молоді, 3. Бігти до лікарні неблизько. У дворі є садочок, але туди не можна. Пускають в інший, але він аж за літаком», – писала Вікторія Шибаєва.

Скарги лучан на зачинення укриттяСкарги лучан на зачинення укриття

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звідки летіли ракети на Луцьк (карта)

Додатково ми звернулися й у ЦНАП з питанням, чи зверталися із наріканням на зачинені укриття. Директорка установи Лариса Карп'як повідомила: надійшло чотири скарги на зачинені сховки, проте називати адреси з міркувань безпеки вона не стала. Зі слів посадовиці, відповідні органи протягом трьох днів мають зреагувати та виправити порушення.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцько міської ради Юрій Кирилюк зазначив, що скарги були й вони вже в роботі.

«Скарги надходили. Одну зі скарг ми маємо сьогодні перевірити спільно з ДСНС, бо вони хочуть подивитися. Хочу по Ковельській, 40, зауважити, що там захисна споруда завжди відкрита. Буквально позавчора її перевіряли, обстежували вона працює та готова до того, щоб приймати людей. Тому по Ковельській зразу можу сказати, що інформація неправдива», – каже пан Юрій.

Юрій КирилюкЮрій Кирилюк
 

Він додає, що притягають до відповідальності за зачинені укриття рятувальники, бо ж саме у них є для цього усі повноваження. Окрім того, відділ з питань цивільного захисту спільно з ДСНС щоквартально інспектують захисні споруди. Зі слів Кирилюка, навіть під час тривог вибірково перевіряють сховки на доступність, особливо ті, на які уже скаржились.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку під час ракетної атаки в укритті народилася дівчинка (фото)

Провідний інспектор Луцького районного управління ГУ ДСНС у Волинській області Антон Луцюк теж підтвердив, що скарги на зачинені укриття були та додав – за це передбачені чималі штрафні санкції.

«Так, скарги були. Наш фахівець спільно з міськрадою будуть їх розглядати. Щоб притягнути до відповідальності винних за це осіб, люди, яких не пустили в укриття мають звернутися у поліцію. Пишеться заява, а правоохоронці проводять слідчі дії та встановлюють особу, яка відповідає за доступність конкретного укриття. Далі матеріали надходять нам і ми складаємо адміністративний протокол за статтею 175 КУпАП», – пояснює Луцюк.

Антон ЛуцюкАнтон Луцюк

Нагадаємо: 28 листопада лучан розбудив сигнал повітряної тривоги, а згодом з'явилась інформація про влучання ворожих ракет. Через влучання 215 тисяч абонентів області лишилися без світла, а жителі обласного центру – і без тепла, і без води. Згодом подачу послуг відновили. В результаті атаки постраждала інфраструктура, але пожежники оперативно ліквідували наслідки.

Проте вже ввечері на територію області, зокрема, й Луцька залетів ворожий шахед, тому жителі знову чули вибухи. Міський голова інформував, що працює ППО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів