Від "Вконтакте" до "Яндекса": як позбутись і чим замінити (інфографіка)

Четвер, 18 травня 2017, 14:38

Набув чинності указ Президента Петра Порошенка про блокування в Україні низки російських інформаційних ресурсів. У зв'язку з цим українські користувачі почали замислюватися над тим, як можна замінити соціальні мережі, поштові сервіси і програмне забезпечення, що відтепер перебувають поза законом.

"Слово і Діло" дізналося у фахівців, як зробити, аби застосування санкцій проти звичних ресурсів російського походження завдало якомога менше клопоту українським користувачам. І якщо із заміною соцмереж "ВКонтакте" і "Одноклассники" на західні аналоги (наприклад, Facebook чи Myspace), або поштових скриньок на "Яндексі" чи Mail.Ru питань виникнути не повинно, то такі речі, як відмова від бухгалтерських програм від "1С" чи антивірусного програмного забезпечення від Dr.Web і "Лабораторії Касперського" можуть спричинити певні труднощі. Фахівці рекомендують бухлагтерам підприємств скористатися розробками SAP (Німеччина) або Oracle (США). Для захисту комп'ютера від шкідливих програм замість заборонених російських "антивірусів" можна застосувати популярні Avast (Чехія), Eset (Словаччина) або McAfee (США).

Крім того, не виключено, що українські користувачі російських соцмереж захочуть видалити свої профілі, аби інформація з них не була доступна стороннім особам. Повністю видалити дані із серверів соцмереж неможливо, проте, аби "зачистити" інформацію щодо себе максимально надійно, радимо дотримуватися такої послідовності дій:

  • бажано змінити своє ім'я і прізвище, аби вони не відповідали паспортним даним;
  • змінити у профілі ключову інформацію про себе (адреса, освіта, місця роботи, родинні зв'язки);
  • вручну видалити всі свої фото і позначки на фотографіях інших користувачів;
  • видалити переписки;
  • змінити прив'язані електронну пошту й номер телефону;
  • видалити профіль, скориставшись функцією "Видалити свою сторінку" або "Відмова від послуг".