Сім критично важливих професій для країни: перелік від Лісового

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий назвав сім спеціальностей, яких критично потребує держава. Серед них вчителі, лікарі, реабілітологи, психологи, інженери, природничі науки, аграрний сектор та інформаційні технології.
Про це очільник МОН розповів в інтервʼю ТСН Тиждень, пише «Освіта нова».
За словами, є також суспільно важливі професії, але держава дає свободу для вибору цих спеціальностей. А в зазначених семи критично важливих є особлива потреба.
«Вчителі, лікарі, окремо реабілітологи, психологи, інженерія, саме різноманітна інженерія, природничі науки. Дуже важливо, тому що у нас недобори колосальні в цьому напрямку держзамовлення. Аграрний сектор, ІТ-сектор», – розповів Лісовий.
Міністр додав, що нині успішно «пройшла пілотизація» грантів на освіту. Вже 11 тисяч вступників підтвердили сертифікати на навчання. Чиновник також нагадав, що в абітурієнтів є можливість до 5 листопада подати заяву на отримання допомоги від держави.
За словами Лісового, освітнє відомство вважає, що всі 16 тисяч грантів, які спрогнозувало МОН, будуть використані першокурсниками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.