Поділитись:

Тих, хто повертається із СЗЧ, хочуть повністю звільнити від «криміналу»

Четвер, 03 жовтня 2024, 08:31
Тих, хто повертається із СЗЧ, хочуть повністю звільнити від «криміналу»

У Верховній Раді нині працюють над законопроєктом, який передбачає повне звільнення від кримінальної відповідальності, якщо після самовільного залишення частини (СЗЧ) добровільно повернутись у військо. Такий проєкт зареєструють уже найближчими днями.

Про це в коментарі hromadske заявив народний депутат, член парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. 

Від попереднього закону, який декриміналізує перше СЗЧ, цей проєкт має відрізнятись тим, що кримінальне провадження навіть не відкриватимуть. 

«Нинішній закон працює, але тільки тоді, коли людині вже повідомлено про підозру і суд ухвалює рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності. А ми хочемо усунути цю можливість, щоб людина навіть не перебувала в орбіті кримінального провадження, якщо вона добровільно повернеться. А це дуже багатьох стримує від повернення на військову службу. Тобто ми хочемо, щоб була можливість повернутися до військової служби без страху мати судимість», — зазначив депутат. 

З його слів, це одне з напрацювань робочої групи профільного комітету ВР, яке має на меті нівелювати фактори зниження темпів мобілізації. Він визнав, що зниження є, але воно нібито «несуттєве». А про «радикальні заходи», зокрема щодо зниження призовного віку, нині не йдеться. 

Водночас Веніславський запевнив, що інформація про те, що в СЗЧ нині понад 100 тисяч військових, не відповідає дійсності. Він каже, що «їх менше», однак додає, що не може розголошувати закриту інформацію.

На питання, чи немає після випадку публічного СЗЧ парламентських дискусій про чіткі терміни служби й чи не очікується обіцяний законопроєкт від Міноборони,  Веніславський відповів:

«Ми на засіданні будемо ці питання порушувати. Очікуємо на зустріч міністра. Зараз я не готовий це коментувати. Ми очікуємо цю інформацію від міністра оборони».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів