Поділитись:

У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)

Четвер, 19 вересня 2024, 14:49
У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)

Після довгоочікуваних дощів на Волині в Цуманській пущі взялись досліджувати перші гриби.

Результатами поділились на фейсбук-сторінці ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща»

«Хоч і на календарі уже осінь, а метеорологічне літо ще продовжується. Після довгоочікуваних невеликих дощів в лісі очікуємо появу осінніх грибів», – кажуть там .

Працівники ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» обстежують територію Парку Партизанського лісництва, досліджуючи різні види флори та фауни більшу увагу направили на появу перших грибів, виявленими в ході польових досліджень – дрібні підстилкові і гумосові сапротрофи і ксилоторфи.

Переважно це були представники родин:

  • Ксиларія (Xylaria) – «Пальці мерця», ймовірно (Xylaria longipes або Xylaria polymorpha) – це гриб-сапрофіт, який живе на відмерлому дереві деревина, вражена ксилярією, набуває надзвичайних акустичних властивостей.;
  • Лакримарія багатослізна, плакуча вдова (Lacrymaria lacrymabunda) – вид грибів роду лакримарія (Lacrymaria);
  • Гіменохете темно-бура (Hymenochaete fuliginosa) – рід грибів родини ( Hymenochaetaceae).

«Деякі види потребують детальнішого визначення», – кажуть в заповіднику.

У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)У ківерцівському лісі після дощів знайшли пальці мерця (фото)

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що волинянка Юлія Іванчук, так би мовити, «зловила удачу за хвіст» в лісах Любомльщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів