Поділитись:

Поліщук сказав, коли можуть відбутися вибори луцького мера

Четвер, 04 травня 2017, 17:07

Секретар Луцької міської ради припускає, що вибори міського голови Луцька можуть відбутися у жовтні цього року.

Про це він сказав в інтерв'ю для газети "Волинь-нова", – повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

"Думаю, це відбудеться у жовтні, оскільки вибори влітку малоймовірні. Як свідчить практика, на цей сезон їх в Україні призначають дуже рідко. Але Верховній Раді ніщо не заважає оголосити вибори хоч завтра", – зазначив він.

З його слів, вибори не приначають через те, що немає визначеного кандидата від провладної сили. А в таких умовах, мовляв, проводити голосування невигідно.

"Адже якщо кандидат недостатньо впізнаваний та авторитетний, потрібен певний час, щоб він міг здобути популярність у жителів міста", – сказав Поліщук.

Нагадаємо: у статті 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування" йдеться про те, що у разі смерті повноваження міського голови можуть бути припинені достроково, що є наслідком звільнення його з посади.

Не пізніше як на п'ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті міського голови особа, яка на цей час, відповідно до закону, здійснює повноваження міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів мера.

Загалом, щоб Верховна Рада призначила позачергові вибори, потрібно було надіслати такі документи: клопотання щодо призначення позачергових виборів голови, копію свідоцтва про смерть міського голови і рішення міської ради, яким береться до відома факт смерті голови. (ст 79 та ст. 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

Станом на 26 квітня рішення міської ради про припинення повноважень Луцького міського голови ще не було відправленедо Верховної Ради.

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 липня 2020
02 липня 2020
01 липня 2020
30 червня 2020
26 червня 2020
25 червня 2020
24 червня 2020
23 червня 2020