Поділитись:

Волинь отримає понад 62 мільйони на «Нову українську школу»

П'ятниця, 16 серпня 2024, 13:49
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Днями Кабмін затвердив розпорядження «Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2024 році». Загалом – це 1,5 млрд грн. Зокрема, Волинь отримала майже 62,5 млн грн.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинської ОВА.

Детально про розподіл субвенції «Нової української школи» (НУШ) розповіла начальниця управління освіти й науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк під час брифінгу.

За її словами, державні кошти будуть спрямовані на закупівлю:

  • засобів навчання та обладнання, компʼютерного та мультимедійного обладнання для кабінетів природничої галузі (фізики, хімії, біології, географії, природничих наук) для 7-х класів закладів загальної середньої освіти – 57,4 млн грн;
  • засобів навчання та обладнання, мультимедійного та комп’ютерного обладнання, меблів для навчальних кабінетів пілотних закладів освіти – 3,2 млн грн;
  • навчальної та навчально-методичної літератури, зокрема її електронних версій та з аудіосупроводом, для учнів та педагогічних працівників пілотних закладів освіти – 1,8 млн грн.

Як зазначила Наталія Матвіюк, у пілотному проєкті «Нової української школи» беруть участь чотири заклади освіти Волинської області, а саме:

  1. «Раково-Ліський ліцей» Камінь-Каширської міської ради,
  2. Нововолинський ліцей №6,
  3. Луцький ліцей №1,
  4. Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького.

Окрім того, ще 4,4 млн грн спрямують на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що проходитиме у Волинському інституті післядипломної освіти.

Начальниця обласного управління освіти розповіла, що цьогоріч сума субвенції дещо менша у порівнянні з минулим роком (понад 69 млн грн). Це пов’язано з тим, що через початок повномасштабного вторгнення у 2022 році грошей на НУШ не виділяли. Відтак, сума субвенції 2023 року покривала витрати на два роки.

«Обладнання будуть закуповувати територіальні громади і заклади, але розподіляється субвенція відповідно до постанови. Розрахунок вівся відповідно до того, скільки учнів навчалося у 2023 році у шостих класах, але закуповуватися обладнання будуть для учнів сьомих класів. Субвенція передбачає співфінансування територіальних громад, яке залежить від індексу податкоспроможності», – наголосила Наталія Матвіюк.

Разом з тим, для отримання державних коштів необхідно, аби заклад освіти працював за денною чи поєднанням денної та дистанційної форм здобуття освіти. Також обов’язковим є наявність укриття в закладі освіти або на відстані не більш як 500 метрів.

Зі слів начальника обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка, як тільки кошти субвенції надійдуть до обласного бюджету, Волинська ОДА розподілить їх між громадами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів