Поділитись:

Як лучан рятують від наркоманії (фото)

Понеділок, 24 квітня 2017, 21:00

"Ми здорові, бо ми свідомі!" – гасло соціальної програми депутата Луцької міської ради Андрія Покровського "МИ#SVIDOMI", яка покликана ознайомити підлітків із загрозами, які несе вживання наркотичних речовин, пролунало вже у всіх школах обласного центру Волині.

У четвер, 20 квітня, заключне антинаркотичне ток-шоу відбулося у навчально-виховному комплексі № 26.

Ініціатива обранця громади зародилася у квітні минулого року, після того, як ділове видання Волині "Конкурент" опублікувало власне журналістське розслідування, яке продемонструвало наскільки легко в Луцьку купити наркотики в інтернеті.

Читайте також: ЗОЛОТІ ЧАСИ "БАРИГ": ЯК ПРАЦЮЄ РИНОК НАРКОТОРГІВЛІ НА ВОЛИНІ

"Найголовніший метод – це просвітницька діяльність. Ми хочемо донести людям, що це не модно, шкідливо і краще не вживати взагалі", – розповідав про антинаркотичні ток-шоу куратор проекту Павло Павлюк на на прес-конференції у серпні 2016-го .

Підхід, який обрала команда Андрія Покровського, себе виправдав. Відгуки від вчителів, директорів шкіл та самих учнів – переважно позитивні.

"Я дякую соціальній програмі "МИ#SVIDOMI", вона робить важливу справу. Кожного разу, коли ми звертаємося до свідомості дітей, ми їх захищаємо", – зазначила заступниця директора НВК № 26 Оксана Степанчук.

"Щоб молоде покоління відмовилося від наркотиків, потрібно проводити побільше таких акцій. Робити це не лише в школах, але й серед старшого покоління, студентів", – вважає президент учнівського парламенту школи № 26 Михайло Романчук.

Ток-шоу завжди розпочинається з питання: "Сильна вольова людина може з легкістю впоратися з будь-якою залежністю?". Учням роздають кульки, які вони кидають у спеціальні ємкості, щоб проголосувати.

Після цього тренери швидко підраховують результат, оголошуючи його школярам. В цьому випадку погодилися з твердженням 22 підлітки, 39 – переконані, що вольова людина не зможе легко впоратися з будь-якою залежністю.

Далі упродовж всього ток-шоу тренери Андрій Ціховський, Валерій Петрович та Оксана Закусило пояснювали значення понять "наркотики", "наркоманія", "залежність", розповіли, які бувають види психоактивних речовин, дискутували про негативні наслідки вживання наркотичних речовин та шукали альтернативні варіанти вживанню наркотиків.

Учні при цьому активно долучалися до процесу, давали відповіді на питання, робили свої припущення та міркували, як суспільству перемогти наркоманію. За ініціативність вони отримували заохочення у вигляді стильних значків "МИ#SVIDOMI".

На завершення учням повторно задали питання, яке звучало на початку. Цього разу більше школярів проявило ініціативу і результати вийшли наступними: 20 підлітків вважають, що сильна та вольова людина може легко здолати будь-яку залежність, 45 стверджують, що це неможливо.

Просто проаналізувавши результати, розуміємо, що робота, яку проводить команда мецената Андрія Покровського, – ефективна та повинна продовжуватися, розширюючи свою сферу впливу.

"Ми здорові, бо ми свідомі!" – гасло для кожного, хто хоче бути повноцінним та успішним членом нашого суспільства.

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 серпня 2020
04 серпня 2020
03 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020
29 липня 2020
26 липня 2020
24 липня 2020
20 липня 2020
18 липня 2020
22:03
17 липня 2020
16 липня 2020