Поділитись:

3D-органи, ГМО і роботи-працівники: яким буде світ у майбутньому

Понеділок, 24 квітня 2017, 10:25
3D-органи, ГМО і роботи-працівники: яким буде світ у майбутньому

Економіст Сергій Яременко назвав деякі прогнози з концепції Industry 4.0.

Про це він написав у Facebook.

1. Michelin – будуть продавати не шини, а пробіг. Датчик в колесах, який дає алерти в техцентр і на їх підставі генеруються рахунки (так зараз продаються шини для літаків).

2. Будуть формуватися SMART- контракти між полицею супермаркету і ботом вендора – сейлз-менеджери будуть непотрібні. Банки непотрібні, платежі на вендора формуються автоматично з конкретної купленої споживачем позиції.

3. Дворівнева плоска система управління – керівник / партнери – аутсорсинг.

4. С / г. Будуть вирощувати не тварин, щоб отримати м'ясо, а відразу м'ясо (м'язову тканину). Ще варіант – м'ясо можна отримати з комах. Лектор пробував стейк зі звичайного м'яса і комах на експерименті в Голландії і не зміг їх розрізнити.

5. Домашня ферма буде вбудована прямо в кухню звичайної квартири. Наприклад можна сформувати запит своїй кухні: "хочу салат із помідорів на вихідних", ферма в розумній квартирі їх виростить і передасть на кухню. Це все homegrown foods.

6. Без ГМО культур майже не залишиться. Взагалі єдина культура в природі, у якій немає ГМО – це ягода кавун. Соя – вже на 100 % в світі генномодифікована.

7. Немає жодного дослідження, яке достеменно доводить, що ГМО шкодить здоров'ю, як і немає наукових доказів, що органічна їжа корисна для здоров'я. Люди в розвинених країнах, де є ГМО, стали жити довше, це статистичний факт. В Європі всі були проти ГМО однозначно, але в підсумку Bayer купив Monsanto за 66 млрд дол.

8. Авто з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) вже не будуть виготовлятися в Швеції до 2025 року (тобто всього через 8 років). У Німеччині – до 2035 року. У США до 2025 року всі авто повинні бути обладнані автопілотами.

9. 3D принтери = повністю безвідходне виробництво. Уже в магазинах Nike є 3D сканер, який розуміє справжні тривимірні розміри вашої ноги і може "шити" індивідуальні кросівки. В Adidas є фабрика, в якій працює 2,5 людини в зміну, і ... роботи.

10. В одяг будуть вбудовуватися термовузли, які обігрівають все тіло, шуби не потрібні, тільки легкі курточки. Сам одяг може служити екраном для смартфона. Говоритимуть: "Надішли мені фотку на футболку".

11. Нова градація старості: до 45 років – молодь, до 64 років – зрілий вік, до 85 – літній, після 85 – старість.

12. Можна буде надрукувати 3D органи під себе, як заміна запчастин на авто. У США всі лікарні до 2035 року повинні бути забезпечені запасом вже надрукованих 3D органів.

IBM оцифровує всі медкартки в США для створення універсальних діагнозів і ефективних ліків.

13. Датчики будуть встановлені вже в унітазі, які будуть аналізувати, що називається "на льоту", сечу і кал і відправляти результати аналізу в діагностичний центр.

14. Навчання – все у відкритому доступі, ніяких елітних дипломів.

15. Взагалі поки немає жодної економічної теорії, яка б описала цю нову реальність.

16. Головна криза на планеті – дефіцит прісної води, проблема не має вирішення.

17. Робоча сила не буде потрібна як така. Якщо будується новий сучасний завод - робочі місця не створюються. Коли приходять інвестори – нових робочих місць теж не буде.

18. Не потрібні банківські клерки, касири, постачальники, водії, комбайнери, логісти, диспетчери, юристи. Будуть потрібні тільки Smart-менеджери: розробники-проектувальники-технологи-дизайнер-архітектори.

У IBM вже зараз є електронний юрист, який видає 90 % правильних рекомендацій, у людини – 70 %.

19. Ліквідність позамежна, дівати гроші нікуди. Очікують негативні депозити, коли дешевше в банк гроші не нести.

20. І більше з цього може статися вже через 8–10 років. Ви скажете – це неможливо. Давайте подивимося, що було 8-10 років тому. У Nokia – 50 % ринку мобільних телефонів, IBM випускає комп'ютери, а Kodak продає фотолабораторії. І у всіх райдужні очікування ... Ні месенджерів, Uber, Arnbnb, Facebook, Twitter, Tesla.

21. Ikea вже зараз стає сервісною компанією. Приходьте в магазин, подобається ваза – автоматично підбирається голограма підходящої для цієї вази кімнати (!) І ви всередині цієї кімнати в 3D. У підсумку, купуєте готове рішення.

22. Виробники авто не продають машини, а здають їх в оренду. Покатався на "БМВ" 2 міс, пересів на "Лексус" – 3 міс, а потім на улюблений "Запорожець" – немає втрат в 30 % після покупки нового авто.

23. Hyperloop, інтернет зі супутників, блокчейн, RFID мітки і SSCC коди.

Надрукувати
мітки:
коментарів