Поділитись:

Скільки коштуватиме пальне восени

Субота, 06 липня 2024, 15:54
Скільки коштуватиме пальне восени

«Екстремальних сценаріїв» щодо коливань цін на пальне в Україні цієї осені не буде.

Такий прогноз в ефірі телемарафону дав директор консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн, – повідомляє УНІАН.

З його слів, згідно з ухваленим нещодавно Верховною Радою податок на бензин зростає на 1,5 гривні, на дизельне пальне – на 2 гривні, на скраплений газ – близько 5 гривень за 1 літр. Втім, це не надто відіб'ється на ціні на АЗС.

«Скажу так, що по бензину-дизелю 1,5-2 гривні – це такі буденні коливання, які споживачі навіть не помічають. Наприклад, ціна у березні-травні цього року зросла на 5 гривень за літр, і я б не сказав, що був якийсь ажіотаж. Ціна зросла через те, що подорожчала нафта. Тому ніяких екстремальних сценаріїв не буде. Тобто те, що там пишуть і повідомляють про 75-80 гривень за літр – це абсолютні маніпуляції з метою просто зірвати цей проект уряду», – зазначив аналітик.

Водночас він вважає, що вартість скрапленого газу істотно підвищиться, втім, це не вплине на його продажі.

«По скрапленому газу – більший підйом, але все одно розрахунки показують, що він збереже свою привабливість, тобто він буде значно дешевше бензину і його використання буде і надалі дуже вигідним для автомобілістів», – резюмував Куюн.

Нагадаємо: у Верховній Раді наблизили підвищення акцизів на пальне. Закон має набути чинності з 1 вересня. Понад 220 депутатів підтримали за основу не урядовий законопроєкт, а альтернативний.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є поступове збільшення ставок акцизного податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів