Поділитись:

Їм понад 50 тисяч років: знайшли наскельні малюнки у печері на індонезійському острові (фото)

Субота, 06 липня 2024, 04:21
Їм понад 50 тисяч років: знайшли наскельні малюнки у печері на індонезійському острові (фото)

У печері на індонезійському острові Сулавесі виявили наскельні малюнки, яким щонайменше 51 200 років, що майже на 6000 років більше за попередній найдавніший зразок печерного мистецтва. 

Про це 4 липня розповідає The Art Newspaper, – пише Суспільне.

Зображення виявила команда австралійських та індонезійських вчених. На їхню думку, знахідка свідчить про те, що Європа не була батьківщиною печерного мистецтва.

Професор Максім Обер з Університету Гріффіта в Австралії розповів, що це відкриття змінить уявлення про еволюцію людини:«Картина розповідає складну історію. Це найдавніше свідчення, яке ми маємо для розповіді. Воно показує, що люди в той час мали здатність мислити абстрактно».

На картинці зображена свиня з частково відкритим ротом і щонайменше три людські фігури. Найбільша з них має витягнуті руки й, схоже, тримає палицю. Друга стоїть безпосередньо перед твариною і теж тримає палицю. Третя фігура перевернута догори дриґом, одна рука тягнеться до голови свині та, здається, торкається її.

«Ця сюжетна композиція, на якій зображені людиноподібні фігури, що взаємодіють зі свинею, є найдавнішим відомим прикладом образотворчого мистецтва і візуальної розповіді у світі», – кажуть вчені.

Археолог з Університету Гріффіта Адам Брумм додає, що це відкриття в Індонезії ще раз доводить, що Європа не була батьківщиною печерного мистецтва, як довгий час вважали. І останні відкриття – у 2018-му на іншому індонезійському острові, Борнео, та тепер, у 2024-му – зруйнували це переконання.

Команда застосувала нову методику для визначення мінімального віку малюнків, використовуючи лазер для датування кристалів, які природним способом утворилися на поверхні зображення.

Раніше найдавнішим вважали малюнок на Борнео – йому понад 40 000 років. Але цей метод довів, що новознайдене зображення старше щонайменше на 6000 років.

У міру того, як новий метод набуватиме все ширшого застосування, кілька місць із печерним мистецтвом у всьому світі можуть бути датовані по-новому, що, можливо, дасть змогу підтвердити більш давні зразки.

«Люди, ймовірно, розповідають історії набагато довше, ніж 51 200 років, але оскільки слова не скам'яніли, ми можемо судити лише за непрямими свідченнями, такими як зображення сцен у творах мистецтва і мистецтво з Сулавесі сьогодні є найдавнішим таким свідченням, відомим археології», – додають вчені.

Їм понад 50 тисяч років: знайшли наскельні малюнки у печері на індонезійському острові (фото)Їм понад 50 тисяч років: знайшли наскельні малюнки у печері на індонезійському острові (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів