Поділитись:

Назвали день, коли на Волині НЕ вимикатимуть світло

П'ятниця, 05 липня 2024, 13:52
Назвали день, коли на Волині НЕ вимикатимуть світло

НЕК «Укренерго» назвали дату, коли на Волині світло буде цілий день.

Про це йдеться на сторінці компанії у фейсбук.

«З 9 по 24 липня в усіх областях будуть змінені графіки відключень. В кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні», – зазначають у дописі.

На Волині цей день припав на четвер, 18 липня. Саме у цей день, якщо не буде форсмажорних обставин, світло в області не вимикатимуть взагалі.

Назвали день, коли на Волині НЕ вимикатимуть світло 

В Укренерго додають: це необхідно для того, щоб провести вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку – взимку та влітку – і дають можливість більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни.

«Завдяки таким вимірам Диспетчерський центр «Укренерго» зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств», – пояснюють в компанії.

Аналіз цих даних, зазначають в Укренерго, дозволить забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, фахівці зможуть отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто, це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону.

Як це робитимуть?

«Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені. Більш конкретну інформацію щодо графіків відключень ви зможете отримати від обленерго у своєму регіоні. Але енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів», – пояснюють алгоритм на сторінці компанії.

Разом з тим зазначають, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації.

Надрукувати
мітки:
коментарів