Поділитись:

Як відучити кота дряпати меблі

П'ятниця, 05 липня 2024, 01:11
Як відучити кота дряпати меблі

Коти полюбляють точити кігті об деревину, що є для них нормальною поведінкою. Але в квартирі це часто стає проблемою, коли за відсутності звичайного дерева кіт використовує з цією метою ваш диван чи крісло. Группа вчених провела дослідження і, як стверджується, знайшла рішення цієї проблеми.

Про це пише УНІАН.

"Ми бачимо чіткий зв’язок між певними факторами навколишнього середовища та частотою дряпання котів", – каже доктор Ясемін Салгірлі Демірбас, ветеринар-дослідниця з Університету Анкари (Туреччина) і головна авторка дослідження

Зокрема, з’ясувалося, що присутність дітей у домі, а також активні ігри та нічна активність значно сприяють підвищенню подряпин на меблях. Коти з агресивним або "руйнівним" характером також демонструють більший рівень дряпання.

Дослідники кажуть, що стрес є основною причиною небажаних подряпин. Наприклад, присутність дітей, особливо коли вони маленькі, може посилити стрес у домашніх тварин.

Грайливість може бути ще одним фактором, пов’язаним зі стресом, оскільки коли коти довго грають, їхній рівень стресу може підвищитися через безперервну стимуляцію.

"Наявність безпечних схованок, місць для спостереження з висоти та широких можливостей для ігор також може допомогти зменшити стрес і навернути кота до більш конструктивної поведінки", – каже доктор Салгірлі Демірбас.

Експерти пропонують створити кілька коротких ігрових сеансів, які імітують успішні сценарії полювання, що є ключем до успіху. Ці ігри з більшою ймовірністю підтримають інтерес котів і зменшать стрес, що, зрештою, може зменшити кількість надмірних подряпин на меблях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів