Поділитись:

В Острозі відкопали унікальну ливарню XVII століття (фото)

Середа, 03 липня 2024, 16:44
В Острозі відкопали унікальну ливарню XVII століття (фото)

У центрі міста Острог під час археологічних розкопок виявили унікальні знахідки. Йдеться про фрагменти посуду X століття, ливарню XVII століття та підземну споруду.

Про це пишуть «Рівненські новини».

Особливу увагу привертає об’єкт з XVII століття. Він складений з великих цеглин, має форму шестипелюсткової квітки та обмащений глиною. За словами археологів, споруду використовували для виплавки мідновмісних сплавів, можливо бронзи. У цьому місці виявили значну кількість шлаків, що свідчить про активну індустріальну діяльність в Острозі того періоду.

Частина інших знахідок належать до трипільської культури, монгольського часу і періоду найбільшого розквіту Острога у XVI-XVII століттях.

Як зазначили в Управлінні культури і туризму, наразі археологи працюють над відкриттям підземної споруди. Її характер та приналежність до певного історичного періоду з’ясують дещо пізніше.

Зазначають, що розкопки в Острозі розпочались ще у 2022 році й продовжуються нині під керівництвом керівника Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павла Нечитайла.

В Острозі відкопали унікальну ливарню XVII століття (фото)В Острозі відкопали унікальну ливарню XVII століття (фото)В Острозі відкопали унікальну ливарню XVII століття (фото)В Острозі відкопали унікальну ливарню XVII століття (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів