Поділитись:

У драмтеатрі в Луцьку стартував ремонт: що планують змінити (відео)

Середа, 03 липня 2024, 17:02
У драмтеатрі в Луцьку стартував ремонт: що планують змінити (відео)

У Волинському академічному облмуздрамтеатрі імені Тараса Шевченка стартували ремонтні роботи. У приміщенні замінюють світильники, циклюють паркет, монтують додаткові вбиральні, фарбують підлогу та оновлюють головну сцену. Оновлюють також сцену і простір у фоє.

Про це розповів директор театру в Луцьку Сергій Скулинець, – йдеться в сюжеті Суспільного.

Що нового буде у приміщенні театру і скільки грошей втратять на ремонт

Ремонтні роботи в театрі розпочали з підлоги в глядацькій залі, яку декілька годин фарбували понад 20 людей, зазначила техпрацівниця Галина Войцеховська.

«Я прибиральниця, працюю більш як 25 років. Як закінчується сезон, ми завжди після всіх прибираємо, робимо потрошки ремонти. Треба оновлювати кожного року, тому що тут проходять тисячі людей на вистави, на концерти», – сказала працівниця.

Галина ВойцеховськаГалина Войцеховська

Загалом у театрі – 158 працівників, зазначив керівник Сергій Скулинець. Вони, з його слів, не пам’ятають, коли востаннє змінювали систему освітлення у фоє — світильники радянського зразка на стелі не оновлювали більш як пів століття тому.

Сергій СкулинецьСергій Скулинець

«Потемніли, в них колір навіть такий чорний, можна сказати. А в нас будуть світлодіодні красиві біленькі потолочні світильники. Працюють над ремонтом тільки наші працівники, але ми долучили деякі компанії, які будуть робити і світло, і будуть циклювати паркет, тому що на це потрібна техніка», – сказав директор.

Вигляд зі сцени облмуздрамтеатруВигляд зі сцени облмуздрамтеатру

Поки на основній сцені триває ремонт, репетиції проводять у балетній залі.

Ремонт у приміщення драмтеатру в Луцьку, липень 2024 рокуРемонт у приміщення драмтеатру в Луцьку, липень 2024 року

Асистент режисера Владислав Маціюк розповів, що зараз готуються до 85-го ювілейного театрального сезону. Репетирують прем’єру – комедію львівського режисера Ореста Огородника.

«Ми хочемо, щоб глядачеві було не тільки приємно ходити, знаходитись у нашому театрі, а щоб вони могли споживати якісний сценічний продукт, мистецький», –– додав працівник театру.

Владислав МаціюкВладислав Маціюк

Робитимуть ремонт не лише у театрі, але й в укритті, – зазначив інженер з пожежної безпеки Михайло Прихода. Під час повітряної тривоги, з його слів, відкривають сховище для перехожих, жителів центрального району міста, а також для школярів 1-го ліцею, який розташований неподалік.

«Зараз школи не працюють, але в нас є черговий, відповідальний, і в нас відкриваються це укриття при любій тривозі і вночі, і вдень. І з міста тут люди приходять обов’язково, так що ми його використовуємо це приміщення повною мірою», – сказав інженер.

Михайло Прихода показує укриття в театріМихайло Прихода показує укриття в театрі

В укритті є декілька приміщень: для акторів і колективу театру, для школярів, для мистецьких проєктів. Також працюють біотуалети, але їх, додав інженер з пожежної безпеки Михайло Прихода, недостатньо.

Ремонт у приміщення драмтеатру в Луцьку, липень 2024 рокуРемонт у приміщення драмтеатру в Луцьку, липень 2024 року

На початку повномасштабного вторгнення укриття облаштували для 135 людей, розповів директор театру Сергій Скулинець, а зараз його розширили до 800 місць. Завершити ремонтні роботи в облмуздрамтеатрі планують до 6 серпня, зазначив директор театру. Вартість ремонтних робіт підрахують після завершення.

У драмтеатрі в Луцьку стартував ремонт: що планують змінити (відео)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів