Поділитись:

Як навчити дітей поводитись з грошима: 6 уроків від заможних батьків

Середа, 03 липня 2024, 06:47
Як навчити дітей поводитись з грошима: 6 уроків від заможних батьків

У сучасному світі важливо навчати дітей поводитись з грошима. Заможні батьки часто мають унікальний погляд на економічну освіту, даючи дітям цінні уроки, які готують їх до майбутнього успіху.

Про це пише УНІАН.

Зазначається, що зазвичай успішні батьки дають своїм дітям шість важливих уроків про гроші. Однак вони дієві не тільки для заможних людей. Будь-які батьки можуть адаптувати та застосовувати ці принципи у фінансовій освіті своєї сім'ї.

Навчання фінансовій грамотності якомога раніше

Фінансова грамотність є основою розумного управління грошима, і заможні батьки розуміють важливість раннього ознайомлення з цими поняттями. Вони визнають, що діти, які змалечку засвоюють фінансові основи, краще підготовлені до прийняття обґрунтованих рішень у дорослому віці.

Заможні батьки часто роблять фінансові дискусії регулярною частиною сімейного життя, використовуючи повсякденні ситуації як навчальні моменти. Наприклад, вони можуть залучати дітей до купівлі продуктів, пояснюючи, як порівнювати ціни та приймати рішення з урахуванням бюджету. Вони також поступово вводять життєво важливі фінансові терміни і поняття, щоб діти розуміли, що таке заощадження, планування бюджету і цінність грошей.

Однак під час такого навчання дуже важливо використовувати методи, що відповідають віку дитини. Багато заможних родин також використовують такі ресурси, як книжки з фінансової грамотності для дітей.

Розуміння різниці між активами та пасивами

Один з найпотужніших уроків, який отримують заможні батьки – це розрізнення між надходженнями та витратами. Це допомагає класифікувати покупки та майно за цими двома ознаками. Заможні батьки часто вчать своїх дітей розглядати освіту та навички як активи, оскільки вони можуть призвести до вищого потенціалу заробітку в майбутньому. Вони можуть заохочувати своїх дітей інвестувати час у вивчення нової мови або розвиток затребуваних на ринку навичок, розглядаючи цю діяльність як створення особистих активів.

Кілька джерел доходу

Заможні люди часто пояснюють свій успіх наявністю кількох джерел доходу і передають цю мудрість своїм дітям. Мова йде про дохід від роботи, пасивний дохід від інвестицій або оренди нерухомості, портфельний дохід від акцій, облігацій та інших цінних паперів та роялті від інтелектуальної власності. Дітей вчать, що покладатися лише на одну зарплату може бути ризиковано і обмежено. Такий підхід сприяє розвитку підприємницького мислення, вчить дітей шукати нові можливості.

Відкладене задоволення

Здатність відкладати задоволення є ключовою навичкою для фінансового успіху, і заможні батьки активно культивують її у своїх дітях. Стенфордський експеримент з зефіром добре проілюстрував цю концепцію. Так, діти, які змогли утриматися від негайного з'їдання зефіру на користь отримання двох зефірів пізніше, часто мали кращі життєві результати.

Заможні батьки застосовують цей принцип до фінансових рішень. Вони вчать своїх дітей порівнювати короткострокові бажання з довгостроковими цілями. Для цього можна створити системи винагород, які стимулюють заощадження та довгострокове мислення. Ключовим моментом є прийняття свідомих рішень про те, коли заощаджувати, а коли витрачати.

Інвестиції в довгострокове багатство

Заможні батьки розуміють, що інвестування має вирішальне значення для створення довгострокового багатства, і рано знайомлять своїх дітей з цією концепцією. Вони вчать, що гроші не повинні просто лежати без діла на ощадному рахунку, а повинні працювати. Щоб зробити інвестиції відчутними, заможні батьки можуть відкрити невеликий інвестиційний рахунок для своїх дітей і залучити їх до прийняття рішень.

Цінність наполегливої праці та вирішення проблем

Хоча заможні батьки можуть мати кошти, щоб забезпечити своїм дітям комфортне життя, вони часто цінують наполегливу працю та вміння вирішувати проблеми. Вони розуміють, що справжній фінансовий успіх приходить через створення цінності для інших та вирішення важливих проблем.

Такі батьки заохочують своїх дітей змалечку розвивати сильну трудову етику. Вони можуть доручати все більш відповідальні справи, коли дитина дорослішає, або заохочувати підробіток у підлітковому віці. Мета - прищепити розуміння того, що гроші заробляються завдяки зусиллям і створенню цінності.

Не менш важливим є вміння вирішувати проблеми. Заможні батьки часто ставлять перед своїми дітьми виклики або головоломки, які потрібно вирішити, розвиваючи критичне мислення та креативність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів