Поділитись:

Скільки перепусток у прикордонну зону видали на Волині

Неділя, 30 червня 2024, 08:52
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Станом на кінець червня на Волині видали 7402 дозволи на право в’їзду, перебування, проживання і проведення робіт у п'ятикілометровій зоні вздовж державного кордону.

Про це розповіла речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна, – повідомляє Суспільне.

Такі документи почали видавали у Волинській області в середині березня.

Зі слів Маргарити Вершиніної, 6132 заяви на оформлення дозвільних документів ще перебувають на розгляді.

Аби отримати перепустку, потрібно звернутися до Волинського прикордонного загону з заявою. Оформлення перепусток безплатне.

«У ній (заяві, ред.) вказати всі необхідні реквізити: ПІБ, номер паспорта, мету з якою особа планує перебувати в прикордонній смузі, номер телефону. Цю заяву можна надіслати поштою, електронною поштою чи привезти до управління прикордонного загону у місті Луцьк», – сказала Маргарита Вершиніна.

Рішення про надання чи відмову в наданні документа надають упродовж 10 робочих днів. Прикордонники контролюють наявність дозволів. Зі слів речниці загону, наразі нікому, хто звертався за дозволом, не відмовили, однак були випадки, коли людям бракувало документів і їх надавали додатково.

Тих, хто перепусток не має, чекає покарання – штраф у розмірі 850 гривень. Зі слів речниці волинських прикордонників, наразі за відсутність дозволів нікого не оштрафували, з людьми проводять роз’яснювальні бесіди.

Коли потрібен дозвіл на перебування у прикордонній смузі

В межах Волині прикордонна смуга – це п'ять кілометрів завширшки від лінії державного кордону протяжність якого 432 кілометри. Він пролягає на межі з Білоруссю і з Польщею.

Є п'ять видів таких дозволів, а саме: на в'їзд, проживання, перебування, на проведення робіт і пропуск у прикордонну смугу. Волиняни зможуть отримати дозвіл у 10-денний термін, оформлюватимуть його безплатно.

У яких випадках дозвіл на перебування у прикордонні не потрібен

До прикордонної смуги не належать населені пункти, але щоб люди могли безперешкодно потрапити на поля, пасовиська чи сінокоси, – потрібна посвідка. Її можна безплатно оформити, звернувшись до прикордонників через пошту, електронну адресу і особисто через уповноважену особу.

Як раніше повідомляв речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко, отримання дозволу не стосується людей, які рухаються до державного кордону з метою перетину або від держкордону.

Також оформлювати дозвіл не треба водіям які здійснюють дальні перевезення, правоохоронців та інших осіб, які визначені в урядовій постанові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів