Поділитись:

Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що змінилося

Субота, 29 червня 2024, 10:43
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Міністерство охорони здоровʼя затвердило єдину форму медичної довідки, яка видається сімейним лікарем для зарахування дитини до закладів освіти всіх рівнів.

Про це сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, – повідомляє МОЗ.

Відповідні зміни затверджені наказом №1351 від 25.07.2023 «Про організацію медичних оглядів дітей та інших осіб для зарахування їх до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку».

«Міністерство охорони здоров’я виступає чітко проти сидіння в чергах влітку заради отримання папірця для садочка чи школи, проти оглядів, проведених лікарями поспіхом, бо в черзі ще 50 пацієнтів за довідками, проти масових направлень на флюорографію тільки тому, що дитині виповнилося 14, 15, 16 або 17 років, бо так вимагає наказ. Тому ми скасували такі морально застаріли норми. Натомість будуємо нову систему профілактики, яка орієнтована на реальні потреби кожної дитини, а не на формальні папірці-довідки для школи», – зазначив Віктор Ляшко.

Відтепер немає потреби проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти видається уніфікована довідка № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)».

Зазначимо: медичні довідки, що були видані до 1 жовтня 2023 року, вважаються дійсними протягом року. Обстеження дитини сімейним лікарем враховує всі базові вимоги для зарахування її до дитячого садочка та школи. Огляд включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії, інші обстеження.

Лише у разі виявлення відхилень чи хвороб сімейний лікар направляє дитину до лікаря-спеціаліста. Обов’язково перед садочком та школою дитину оглядає лікар-стоматолог.

Варто зауважити, що дитина може пройти медичне обстеження в будь-який зручний час протягом року, не чекаючи закінчення навчального року або ж початку літа. Результати цього обстеження є чинними впродовж року з дати його проходження.

Медичні огляди для зарахування дитини до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та інших закладів освіти проводяться у випадку, якщо це вимагається закладом освіти чи умовами прийому на навчання.

Для отримання довідки у дитини повинні бути обовʼязкові щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими.

В Україні для дітей застосовуються наступні профілактичні медичні огляди:

  • медогляди новонароджених та дітей до їх вступу в дошкільні навчальні заклади;
  • медогляди дітей перед вступом до закладів освіти;
  • медогляди здобувачів дошкільної освіти;
  • медогляди здобувачів середньої освіти;
  • медогляди здобувачів інших рівнів освіти не є обов’язковими і проводяться, якщо цього вимагають заклади освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів