Поділитись:

Спалюйте їх разом з гніздами: у Ковелі – нашестя агресивної гусені (фото)

Вівторок, 25 червня 2024, 14:24
Спалюйте їх разом з гніздами: у Ковелі – нашестя агресивної гусені (фото)

У Ковелі запровадили карантин на території міста через виявлення агресивного шкідника – американського білого метелика. Містян закликають допомогти у знищенні гнізд та яйцекладок.

Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

«У зв’язку з виявленням на території міста регульованого шкідливого організму – американського білого метелика (Hyphantria cunea) відповідно до розпорядження голови Ковельської РДА від 15.09.2021 № 185 запроваджений карантинний режим в межах міста Ковель, загальною площею 4730 га», – йдеться у повідомленні.

Американський білий метелик – агресивний шкідник, що пошкоджує понад 250 видів плодових, декоративних, лісових дерев, особливо полюбляє шовковицю, клен, волоський горіх. Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд.

Зазначають, що комунальні підприємства міста вживають невідкладні заходи відповідно до розпоряджень голови Ковельської РДА та Ковельського міського голови.

«Для вдалого знищення цього небезпечного шкідника громадянам та суб’єктам господарювання усіх форм власності необхідно регулярно обстежувати зелені насадження на власних територіях, ретельно оглядаючи крону дерева, особливо в 1-й декаді червня та у 2-й декаді серпня, коли з’являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь», – пояснили у міськраді.

Повідомляють. що особливу увагу потрібно звернути на шовковицю і клен ясенелистий, що ростуть на території або у межах саду, де зазвичай оселяється цей шкідник.

Згідно з рекомендаціями відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в області, виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки, необхідно зрізати й спалювати разом з гусеницями.

«Тільки спільними зусиллями можна зупинити розповсюдження шкідника!» – переконані у міськраді.

Спалюйте їх разом з гніздами: у Ковелі – нашестя агресивної гусені (фото)Спалюйте їх разом з гніздами: у Ковелі – нашестя агресивної гусені (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів