Поділитись:

9 несподіваних фактів про Шацькі озера

Автор: Ольга Зейлик |
Понеділок, 24 червня 2024, 16:19
9 несподіваних фактів про Шацькі озера

Шацькі озера – це унікальний природний комплекс, розташований у Волинській області на північному заході України. Вони є частиною Шацького національного природного парку і складаються з 24 озер різного розміру та глибини, що займають площу понад 60 км². Ці озера приваблюють туристів своєю незайманою природою, чистою водою та багатою флорою і фауною. Кожне озеро має свою унікальну історію і характеристики, що робить цей регіон особливо цікавим для відпочинку та дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим зайнятись на Шацьких озерах: розваги, їжа, цікавинки (фото)

Журналісти сайту новин Луцька «Конкурент» зібрали для вас несподівані цікавинки про цю туристичну принаду Волині.

Ось кілька цікавих фактів про Шацькі озера, які ви, можливо, ще не знали:

Найглибше озеро України

Озеро Світязь є найглибшим прісноводним озером в Україні з максимальною глибиною 58,4 метра. Його вода настільки чиста та прозора, що в безвітряну погоду можна побачити дно на глибині до 10 метрів.

Вододіл двох морів

Шацькі озера знаходяться на вододілі між басейнами Балтійського і Чорного морів. Більшість озер, включаючи Світязь, відносяться до басейну Балтійського моря, тоді як Велике Чорне озеро належить до басейну Чорного моря.

Археологічні знахідки

На березі озера Люцимер в урочищі Сад проводив розкопки відомий український історик О. Цинкаловський. Виявлені знахідки, зокрема римські динарії, свідчать про те, що територія була заселена ще в епоху перших століть нашої ери.

Антисептичні властивості води Світязя

Під час Першої та Другої світових війн воду з озера Світязь використовували як антисептик для поранених солдатів через високий вміст іонів срібла та гліцерину. Дослідження показали, що вода озера в 17 разів чистіша, ніж у водоканалах великих міст.

Острів на озері Світязь

 В озері Світязь є невеликий острів площею близько 7 гектарів. Цей острів слугує місцем гніздування для численних видів птахів і залишається незайманим людською діяльністю з часів СРСР.

Рідкісний вид риб

У Шацьких озерах мешкає європейський вугор – рідкісний вид риби, занесений до Червоної книги України.

Пелікани

Шацькі озера є транзитною зупинкою для багатьох перелітних птахів, зокрема пеліканів, що робить цей регіон важливим місцем для орнітологів.

Гігантський сом

 У січні 1988 року рибалки виловили в озері Велике Чорне сома вагою 68 кілограмів і довжиною 2 метри, що стало рекордом для цього озера.

Світязькі пончики

Також не можна оминути увагою легендарні світязькі пончики. Скільки вони коштують та які є начинки читайте тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів