Поділитись:

Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)

Субота, 22 червня 2024, 13:22
Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)

Волинські рятувальники виконують завдання за призначенням на прифронтових територіях Донеччини.

Про це написали на фейсбук-сторінці ГУ ДСНС України у Волинській області.

«На зв'язку начальник караулу 17 ДПРЧ селища Турійська Вадим Хмарук. Він очолює відділення з числа співробітників 2 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Волинській області.

Рятувальники Максим Гурський, Дмитро Дейнека, Сергій Савлук, Олег Миненко, Олександр Андріюк на чолі з Вадимом Хмаруком (усі з пожежно-рятувальних підрозділів Ковельського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області) з 21 травня працюють в одній з громад Донецької області – підсилюють підрозділи ДСНС на прифронтових територіях», – йдеться у дописі.

Зазначають, що у першу ж добу чергування волиняни пройшли бойове хрещення не тільки вогнем (до якого звикли, адже майже усі вони — в лавах Служби порятунку понад 10 років), а й гучними канонадами.

Обстріл – загоряння – виїзд. Тієї доби ця послідовність стала для хлопців зачарованим колом, але вони гідно пройшли випробування і відбивали полум'я, яке після кожного вибуху охоплювало все нові й нові будинки й споруди.

«Коли за один "приліт" після хат залишається купа битої цегли, розумієш: те, що люди зводили роками, за секунди рівняється з землею», – розповідає про перші враження від побаченого Вадим Хмарук.

Рятувальник стверджує: жодна надзвичайна подія чи природний катаклізм, з якими йому і його колегам доводилося стикатися за роки служби, не зрівняється з руйнуваннями через війну.

Ще одним не менш складним і виснажливим завданням було давати відсіч пожежам, що після ударів росіян суцільною стіною охоплювали ліси. Тоді в авангарді йшли сапери, торуючи шлях для техніки лісової охорони, що прокладала протипожежні розриви. І лише опісля рухалися розрахунки вогнеборців, збиваючи полум'я.

Нині ситуація з лісовими пожежами на Сході стабілізувалася, проте на відновлення зелених насаджень потрібні будуть десятиліття.

«Місцями донецькі ліси більше схожі на іншопланетні ландшафти, де відсутнє життя в будь-яких його проявах.

Ні природа, ані зведене людськими руками не витримує руйнування. Витримують військовослужбовці сил оборони, спиняючи ворога на рубежах нашої держави. Тримають стрій рятувальники, ліквідовуючи наслідки ворожих атак і обстрілів. Усе задля того, аби на ці розлогі українські землі колись повернулося мирне життя», – пишуть рятувальники.

Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото)Обстріл – загоряння – виїзд: як рятувальники з Волині працюють на Донеччині (фото) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів