Поділитись:

Чи можна набрати вагу від алкоголю

Субота, 22 червня 2024, 02:12
Чи можна набрати вагу від алкоголю

Алкоголь може призвести до збільшення ваги, якщо пити його дуже багато. Річ у тім, що зловживання алкоголем може активувати гормони, які сигналізують про апетит, голод і стрес.

Як пише Health, алкоголь також містить багато калорій, але йому не вистачає поживних речовин. Інститут США зі зловживання алкоголем та алкоголізму визначає зловживання алкоголем вживання понад трьох порцій алкоголю на день або семи порцій на тиждень для жінок. Для чоловіків зловживання алкоголем становить понад чотири порції алкоголю на день або 14 доз алкоголю на тиждень, – передає УНІАН. 

Дослідження показали, що легке та помірне вживання алкоголю не призводить до повноти. Натомість регулярне вживання алкоголю може з часом призвести до набору ваги. Наприклад, алкоголь може впливати на гормони, що контролюють апетит, голод і стрес. Алкоголь висококалорійний і може призвести до збільшення жиру на животі.

Впливає на гормони

Вживання алкоголю може порушити функції залоз, які виробляють гормони, що може призвести до збільшення ваги. Як правило, залози тіла виділяють потрібну кількість гормонів у певний час, які посилають повідомлення вашим тканинам. Ці повідомлення допомагають організму реагувати на стрес і контролювати енергію та обмін речовин.

Наприклад, наднирники виділяють кортизол, гормон стресу. Зазвичай кортизол допомагає організму реагувати на стрес, підвищуючи кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень.

Деякі дані свідчать, що надмірне вживання алкоголю може призвести до того, що наднирники не зможуть регулювати кількість кортизолу. У результаті у людей, які багато п'ють, може бути високий його рівень. Підвищений рівень кортизолу може призвести до збільшення ваги на животі. Кортизол перерозподіляє жирову тканину в ділянці живота і посилює тягу до висококалорійної їжі.

Може змусити відчути голод

Після кількох чарок ви, можливо, з більшою ймовірністю зробите вибір на користь нездорової їжі, навіть не замислюючись про це.

Одне дослідження на тваринах показало, що алкоголь активує клітини мозку, які сигналізують про сильний голод.

Алкоголь може знизити рівень цукру в крові, що може посилити відчуття голоду.

Збільшує черевний жир

Твердження про те, що алкоголь спричиняє збільшення жирових відкладень на животі, неправильне. Невеликий відсоток калорій, які ви випиваєте з алкоголю, перетворюється на жир. Замість цього алкоголь впливає на те, як тіло спалює жир. Поки ви п'єте, ваша печінка розщеплює алкоголь, а не жир. У результаті жир може накопичуватися в ділянці живота.

Чоловіки частіше набирають черевний жир від вживання алкоголю, ніж жінки.

Містить багато порожніх калорій

Калорії в алкоголі "порожні", тобто практично не містять корисних поживних речовин і мінералів. Коктейлі та змішані напої часто містять більше калорій, ніж пиво і вино. Лікер, сік і сироп додають додаткові калорії.

Ускладнює якісний сон

Алкоголь має седативну дію, яка може допомогти вам розслабитися і викликати сонливість після випивки. Проте дослідження пов'язали надмірне вживання алкоголю з поганою тривалістю і якістю сну.

Згодом позбавлення сну може призвести до збільшення ваги, оскільки люди, які недосипають, їдять більше, і їм важче встояти перед спокусливими закусками.

Чи схудну я, якщо кину пити

Доказів, що пов'язують зниження споживання алкоголю з втратою ваги, недостатньо. Дослідження, опубліковане 2016 року, засвідчило, що зниження споживання алкоголю від легкого до помірного ступеня не має істотного впливу на втрату ваги. Проте дослідники зазначили, що скорочення споживання алкоголю призвело до зниження переїдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів