Поділитись:

Волинські священники розповіли, звідки походить свято Трійці

Неділя, 23 червня 2024, 17:36
Волинські священники розповіли, звідки походить свято Трійці

Волинська єпархія Православної церкви України розповіла, звідки походить День Святої Трійці та що він означає.

Відповідну інформацію розмістили на офіційному сайті єпархії.

Як зазначають священники, на п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього православна церква відзначає Зішестя Святого Духа на апостолів. За земного життя Христос неодноразово розповідав Своїм учням, що після його смерті Бог Отець пошле їм Духа-Утішителя, Духа істини.

«Цю подію описано в Діяннях апостолів (2:1–11).Того дня у юдеїв (євреїв та неєвреїв, котрі розмовляли різними мовами) було велике свято – П’ятдесятниця, в пам’ять дарування Богом пророкові Мойсею Десяти заповідей. Усі апостоли перебували в одній світлиці у Єрусалимі. Була дев’ята година ранку. Раптом зчинився шум із неба, ніби буря зірвалася й переповнила весь дім, і з’явилися необпікаючі вогненні язики, і спочили по одному на кожному з учнів. Усі вони сповнилися Духа Святого, вийшли до народу і стали славити воскреслого Христа їхніми рідними мовами, яких раніше не знали», – йдеться у повідомленні.

Так, Дух, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів і дав їм здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам, усьому світові. Вигляд вогню означає, що Святий Дух має силу спалювати гріхи, очищати, освячувати й зігрівати душі.

Проповідь подіяла так, що того дня увірували в Христа близько трьох тисяч людей. Таким чином почала будуватися на землі Церква Христова.

Перший день празника називається днем Святої Трійці, а другий – днем Святого Духа (третього дня цього торжества нема!). Це означає, що в усій повноті перед людьми явилася Пресвята Трійця – Єдиний Бог у Трьох Проявах, Трьох Іпостасях. Бог Отець (Перша Іпостась Трійці) діяв у всій повноті ще в часи Старого Заповіту. В Новому навчав і проповідував Син Божий (Друга Іпостась). А від дня П’ятдесятниці до наших днів особливим чином діє Святий Дух (Третя Іпостась). Але осягнути людським розумом, що таке Трійця, уповні неможливо.

Нагадаємо: нещодавно ми писали про те, скільки на Центральному ринку у Луцьку коштує лепеха, а також, чим, окрім татар зілля, можна ще прикрасити оселю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів