Поділитись:

В Україні банки не хочуть обслуговувати клієнтів з ІD-паспортами

Четвер, 20 квітня 2017, 10:39

В Україні банки відмовляються обслуговувати клієнтів на підставі ID-картки – пластикового посвідчення особи нового зразка, яке замінює собою паспорт.

Про це повідомляє "Новое время".

"У ДМС надходить велика кількість звернень з приводу відмови з боку працівників банків обслуговувати клієнтів з ID-картками. Йдеться, зокрема, про видачу споживчих кредитів, зокрема, в торгових мережах побутової техніки. У той же час пред'явлення паспорта "у формі книжечки" до подібних проблем не призводить", – йдеться в листі Держміграційної служби заступнику голови НБУ Якову Смолія.

Держміграційна служба, яка опікується випуском ID-карток, на підставі скарг громадян склала список найбільш консервативних банків. І попросила НБУ якось вплинути на них.

За даними ДМС, найчастіші скарги з приводу ID-карт надходять на ОТП Банк, Ідея Банк, ПУМБ і Альфа-Банк.

У відповідь на це Нацбанк від особи Смолія розіслав банкам та профільним об'єднанням окремий лист. У ньому регулятор з позначкою "про організацію касової роботи" ще раз пояснив фінустановам, що з 10 лютого цього року ID-картку необхідно вважати повноцінним аналогом класичного паспорта громадянина України.

Лист отримали всі українські банки, а також банківські асоціації НАБУ, АУБ і Український кредитно-банківський союз.

Наголошується, що це не перший лист щодо ID-карток від НБУ до банків. Аналогічні роз'яснення регулятор розіслав 23 лютого. Зараз Нацбанк відкрито закликав банки більш ретельно опрацювати це питання на місцях і ознайомити з новими правилами рядових співробітників.

"Щоб уникнути негативних наслідків і непорозумінь при роботі з клієнтами, НБУ вважає необхідним для банків вжити відповідні заходи щодо ознайомлення працівників із змінами законодавства. Зокрема, це стосується використання клієнтами ID-картки, яка є повноцінним паспортом громадянина України", – йдеться в листі регулятора.

Нагадаємо: з 1 листопада 2016 року всі українці можуть оформити ID-паспорти. Нові паспорти являють собою пластикову картку, що містить електронний носій інформації, на якому записана інформація про біометричні дані власника документа. Такий документ повинен бути краще захищений від підробок і виключити можливість користування іншими особами.

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 липня 2020
01 липня 2020
16 червня 2020
13 червня 2020
29 травня 2020
28 травня 2020
22 травня 2020
20 травня 2020
19 травня 2020
08 травня 2020
06 травня 2020
03 травня 2020
01 травня 2020