Поділитись:

ЄС передасть Україні дванадцять собак-саперів

П'ятниця, 14 червня 2024, 10:17
ЄС передасть Україні дванадцять собак-саперів

Єврокомісія передасть Києву третю групу з 12 собак-саперів для розмінування території України. Церемонія передачі українській стороні собак відбудеться 14 червня у місті Нови Сонч на півдні Польщі.

Про це «Укрінформу» повідомили у представництві Єврокомісії в Польщі.

Як зазначили у представництві, це буде третя, найбільша група собак, підготовлених у межах проєкту Генерального директорату Єврокомісії з питань міграції та внутрішніх справ і служби з питань інструментів закордонної політики ЄС.

«14 червня на аеродромі Лососіна-Дольна поблизу Нового Сонча відбудеться урочиста передача ще 12 собак, які були підготовлені в Бельгії, Польщі, Італії, Мальті, Люксембурзі та Фінляндії. Собак відправлять служити в Україну», – поінформували у представництві Єврокомісії в РП.

У Польщі собаки пройшли 14-денний адаптаційний курс на базі Карпатського прикордонного загону Польщі, під час якого українські кінологи мали змогу познайомитися зі своїми новими підопічними.

У межах урочистої церемонії з передачі собак відбудеться презентація спроможності собак щодо виявлення вибухових речовин, а також їх символічна передача новим українським опікунам. У заході візьмуть участь, зокрема, директор Генерального директорату Єврокомісії з питань міграції та внутрішніх справ і служби з питань інструментів закордонної політики ЄС Єврокомісії Мартін Шайфер, командир інженерно-саперного батальйону ЗСУ Михайло Кузьменко, командир Карпатського прикордонного загону Польщі Адам Йопек.

Орієнтовний бюджет цього проєкту, який триватиме до 2025 року, становить 3 млн євро. Загалом Єврокомісія передасть Україні 50 спеціально навчених собак-саперів. Першу групу з дев’яти собак-саперів вже було передано Україні у березні минулого року, другу групу також з дев'яти собак - торік у листопаді.

Як раніше повідомляв міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, станом на початок квітня вибухонебезпечними предметами забруднено близько 25% території України. Найщільніше замінованими залишаються визволені від загарбників регіони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів