Поділитись:

У Франції археологи знайшли стародавнє масове поховання немовлят (фото)

Понеділок, 10 червня 2024, 00:38
У Франції археологи знайшли стародавнє масове поховання немовлят (фото)

У французькому місті Оcер під час розкопок знайшли некрополь мертвонароджених дітей та немовлят. 

Як повідомляє Arkeonews, фахівці з Національного агентства археології та збереження Франції виявили до п’яти рівнів поховань високої щільності, що датуються І-ІІІ століттям,– пише УП. Житя.

Велику кількість дитячих могил знайшли в Осері – місті, яке заснували ще в 30 році до нашої ери. Населений пункт у добу римського правління був розташований на перехресті кількох доріг, що мали важливе значення. Однак лише в ІІІ столітті Осер отримав статус столиці провінції і набув політичного значення.

У IV столітті навколо міста побудували нові укріплення, під валами яких були розташовані поховання. Хоча переважно подібні цвинтарі розташовували за межами міст.

У міському цвинтарі знайшли багато особливостей, які відрізняють його від поховальних традицій Римської Галлії – провінції, що входила до складу Римської імперії.

Зокрема, археологи виявили, що мертвонароджені діти та немовлята були поховані в різних позах. Більшість з них перебували у позі ембріона, хоча деякі лежали на спинах.

Дослідники знайшли велике різноманіття матеріалів, з яких створювали дитячі домовини. Їх виготовляли з черепиці, яку використовували в давньогрецькій і римській архітектурі, кераміки, дерева, кори, текстилю та каменю.

У Франції археологи знайшли стародавнє масове поховання немовлят (фото)У Франції археологи знайшли стародавнє масове поховання немовлят (фото)У Франції археологи знайшли стародавнє масове поховання немовлят (фото) 

У деяких випадках поховання супроводжувалися комплексними процедурами. Такий підхід відрізняється від звичних традицій, за якими новонароджених не сприймали як окремих осіб.

Частини могил комплексу розміщені так, що руйнують інші поховання. Науковці припускають, що це може бути пов’язано як з економією простору, так і нижчим статусом дітей у тогочасному суспільстві.

Розкопки демонструють унікальні для галло-римської доби традиції, які доповнити уявлення про похоронні практики мертвонароджених та немовлят в античності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів