Поділитись:

Чи реально в Луцьку отримати землю під будівництво

Субота, 15 квітня 2017, 18:11

У Луцьку існує проблема з отриманням земельних ділянок для зведення багатоквартирного будинку чи житлового комплексу.

Про це говорили в ефірі ток-шоу Протилежний Погляд LIVE на каналі "Нова Волинь".

Як зазначив директор будівельної компанії "Інвестор" Андрій Разумовський, питання виділення землі у нас дуже складне і зарегульоване. Варто якось спростити цей механізм, зокрема можна проводити прозорі аукціони, які були б зрозумілі для всіх гравців.

Генеральний директор будівельної компанії "Луцьксантехмонтаж №536" Ігор Чорнуха зазначив, що є кілька способів отримати ділянку. Наприклад, більшість об'єктів, які здає в експлуатацію його компанія, є результатом співпраці з власниками земельних ділянок, зокрема це будівництво на вулиці Набережній, 4.

"Ми будуємо будинок на землі, наданій нашій обласній раді. Ми інвестуємо в будівництво – робимо проект, будуємо за свої кошти, але за земельну ділянку ми передаємо певний відсоток житла обласній раді, яка потім розпоряджається ним на власний розсуд, – розповів Ігор Чорнуха. – Інший варіант – це покупка або реорганізація промислових підприємств, зміна цільового призначення землі. Це значно більший шлях: зміна детального плану території, потім вироблення проектної документації, потім отримання дозволу на виконання робіт. Це дійсно досить довгий шлях".

Щоб покращити цю ситуацію, на думку директора будівельної компанії "Луцьксантехмонтаж №536", варто говорити про децентралізацію, тобто деякі процеси повинні залишатись на рівні області, адже будівництво звичайного мікрорайону – це буде п'ята категорія складності, Київ це все централізує і тоді стане не зрозуміло, чому вони не видають дозвіл.

Нагадаємо: Луцька міська рада прийняла проект рішення щодо надання в оренду вільних земельних ділянок в місті на конкурентних засадах для будівництва багатоповерхівок, тобто через аукціон.

Як сказав Ігор Чорнуха, це процедура, яка давно існує: пуста земельна ділянка, яка належить міській громаді, може бути надана приватним структурам або юридичним чи фізичним особам винятково на правах проведення аукціону.

Натомість Андрій Разумовський зазначив, що в межах Луцька проданих з аукціону таких вільних ділянок він не зустрічав.

"В чому "плюс" аукціону? Міська рада могла би підготувати... Відразу ділянка була б відповідного призначення, відповідні зміни до генплану, відповідний зонінг. Забудовник, купивши її, міг би відразу почати проектні і будівельні роботи. За моєї пам'яті такого не відбувалось. Одного разу таке було в Ковелі – була земельна ділянка з відповідними документами, вона була придбана, на ній збудовано будинок", – розповів Андрій Разумовський.

Своєю чергою Ігор Чорнуха теж зауважив, що його підприємству жодного разу не було надано напряму з міста земельну ділянку і про проведення аукціонів він не зустрічав ніякої інформації. Але користь від аукціонів очевидна – це наповнення міського бюджету. Для забудовника від цього теж тільки перевага: є земельна ділянка, забудовник для себе може зрозуміти, яку ціну він може за неї заплатити, відбувається змагання.

Андрій Разумовський додав, що аукціони економлять час і звільняють будівельну компанію від проходження прцедури змін, оскільки міськрада готує документи завчасно і не потрібно буде змінювати призначення ділянки, проектну документацію, вносити зміни до генпланів.

"Будівництво не такий легкий бізнес. Тому будь-хто його не купить і будь-хто це не реалізує", – підсумував директор будівельної компанії "Інвестор".

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 червня 2020
22 червня 2020
19 червня 2020
16 червня 2020
15 червня 2020
04 червня 2020
01 червня 2020
29 травня 2020
27 травня 2020
25 травня 2020
24 травня 2020
22 травня 2020
19:00