Поділитись:

Заборона бити зброєю США по росії підриває здатність України захищатися на Харківщині

Четвер, 16 травня 2024, 09:07
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Експерти Інституту вивчення війни зазначають, що заборона Штатів завдавати ударів наданою зброєю по військових цілях в Росії підриває здатність України захищатися від наступальних операцій окупантів на півночі Харківської області.

Про це пише Українська правда, посилаючись на ISW.

У звіті зазначають, що Гельсінська комісія США заявила, що Штати повинні дозволити Україні завдавати ударів по військових об'єктах у прикордонних районах Росії на тлі триваючої наступальної операції Росії в Харківській області з боку Росії, хоча американські офіційні особи продовжують висловлювати небажання підтримувати такі удари.

Гельсінська комісія США переконана, Штати повинні «не тільки дозволити, але й заохочувати» українські сили завдавати ударів по російських силах, які ведуть вогонь і дислокуються в прикордонних районах Росії. При цьому в комісії додали, що Україна повинна сама вирішувати, як вести цю війну.

ISW оцінив, що обмеження США здатності України бити по військових цілях в Росії створили в прикордонних районах Росії пристанище, звідки російські літаки можуть завдавати ударів авіабомбами і ракетами по українських позиціях і населених пунктах, і де російські війська і техніка можуть вільно скупчуватися перед початком бойових дій.

«Така політика США серйозно підриває здатність України захищатися від російських наступальних операцій на півночі Харківської області», – наголошують аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів