Поділитись:

На Волині торік понад 1800 людей покусали тварини (відео)

Середа, 17 квітня 2024, 11:21
На Волині торік понад 1800 людей покусали тварини (відео)

На Волині щорічно за медичною допомогою через напад тварин, в тому числі й домашніх, звертається близько 1 800 осіб.

Про це розповіла генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко під час брифінгу в ОДА.

Так, у 2023 році зареєстровано 1 816 звернень. 720 особам (40%) призначили курс профілактичних щеплень. Для первинної імунізації людей, котрі були в контакті з хворою на сказ твариною, а також невідомими тваринами застосовують антирабічну вакцину. На сьогодні вакциною для профілактики сказу область забезпечена в достатній кількості.

«Існує міф: якщо є покуси, людину обов’язково покладуть в стаціонар, і вона там отримує велику кількість щеплень. Насправді ж, якщо такий випадок трапився, то якнайшвидше необхідно звернутися саме в травмпункт чи до лікувального закладу. Якщо немає показів або дуже серйозних травм, не потрібно лягати в стаціонар. При зверненні проводиться первинна обробка ран та імунізація. Для цього необхідно п’ять щеплень: на третій, сьомий, чотирнадцятий та двадцять восьмий день. Якщо немає показів для стаціонарного лікування, можна просто приходити для проведення цих щеплень. І це захищає від виникнення сказу. Якщо невчасно звернутися, то це приводить до летальних наслідків», – зауважила Наталія Янко.

Детальніше – у відео:

На Волині торік понад 1800 людей покусали тварини (відео)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів