Поділитись:

ЗМІ дізналися ідеї Трампа щодо НАТО й закінчення війни Росії проти Україні

Четвер, 11 квітня 2024, 15:51
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Майбутній кандидат у президенти США Дональд Трамп нібито має ідею поділу країн НАТО на «два сорти» залежно від витрат на оборону, а також розраховує змусити Росію та Україну починати перемовини про припинення бойових дій, тиснучи аргументом про подальшу американську військову допомогу. 

Про це йдеться у матеріалі CNN, – повідомляє «Європейська правда».

За даними джерел телеканалу, у таких розмовах багато європейських послів дізналися, що Трамп хоче просувати ідею «дворівневого НАТО»: щоби країни, які витрачають на оборону менше ніж 2% ВВП, не були захищені 5 статтею Північноатлантичного договору.

Що стосується планів Трампа «швидко зупинити війну» в Україні, деякі іноземні дипломати нібито почули, що він хоче посадити Москву та Київ за стіл переговорів і спонукати їх до домовленості для припинення бойових дій.

У випадку перемоги на президентських виборах Трамп, ймовірно, спробує вийти на зв’язок з главою кремля володимиром путіним і президентом України Володимиром Зеленським одразу ж після переобрання, або наступного дня після інавгурації, щоб почати таку роботу, розповів один з анонімних співрозмовників, знайомий з ідеями експрезидента.

Інструментом тиску може стати американська військова допомога для України.

«Якщо Україна прагне постійного потоку допомоги, їм доведеться сідати за стіл переговорів. І якщо Росія не хоче, щоб ми надали велику нову підтримку Україні, то їй теж доведеться сідати і вести переговори… Це не означає поступок Україні, чи що ми дамо путіну все, що він захоче», – зазначив співрозмовник.

Не відомо, наскільки цей анонімний співрозмовник близький до команди Трампа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів