Поділитись:

В Литовежі ЦНАП та амбулаторія запустили сонячні електростанції на своїх дахах (фото)

Вівторок, 02 квітня 2024, 19:05

У Центрі надання адміністративних послуг та амбулаторії загальної практики сімейної медицини Литовезької сільської ради запрацювали сонячні електростанції потужністю 20 кВт кожна.

Для будівництва сонячних електростанцій були використані небюджетні кошти, фінансування забезпечив народний депутат України, уродженець Литовежа, Андрій Герус.

СЕС також обладнані гібридними інверторами та акумуляторними батареями, щоб забезпечити безперебійну роботу закладів у разі відсутності електропостачання із мережі.

«Сонячні електростанції із накопичувачами забезпечать безперервне надання адміністративних та медичних послуг мешканцям нашої громади та сусідніх громад у разі блекаутів чи планових відключень електроенергії. Важливо також, що СЕС суттєво заощаджуватимуть бюджетні кошти громади, адже тепер установи купуватимуть на 50-100% менше електроенергії із мережі. Для громади це додаткових 300 тис гривень в рік. За 25-річний період експлуатації СЕС очікувана економія на сплаті електроенергії буде близько 8 млн грн», – прокоментувала Олена Касянчук, голова Литовезької ОТГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів