Поділитись:

Мін'юст США подасть до суду на Apple за порушення антимонопольного законодавства

П'ятниця, 22 березня 2024, 01:20
Мін'юст США подасть до суду на Apple за порушення антимонопольного законодавства

Міністерство юстиції США подасть у четвер позов до суду на Apple, звинувативши компанію в порушенні антимонопольного законодавства, оскільки вона не допускає конкурентів до апаратних і програмних функцій свого iPhone.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Через ці новини акції Apple впали на 1,4% – до $176,1.

За останні 14 років Міністерство юстиції вже втретє подає до суду на Apple за порушення антимонопольного законодавства, але це перший випадок, коли виробник iPhone звинувачується в незаконному домінуванні на ринку.

Позов, який буде подано до федерального суду, засвідчує посилення антимонопольної боротьби адміністрації президента Джо Байдена проти найбільших технологічних гігантів США. Міністерство юстиції вже судиться з Google, а Федеральна торговельна комісія веде антимонопольні справи проти Meta й Amazon.

Apple також перебуває під посиленою увагою в Європі. У березні на компанію було накладено штраф у розмірі 1,8 млрд євро за те, що вона не дозволила конкурентам у сфері потокової передачі музики просувати дешевші пропозиції на своїх ґаджетах.

Крім того, компанія може зіткнутися з розслідуванням відповідно до закону про цифрові ринки, який набув чинності на початку березня. Конкуренти розкритикували нові правила App Store, які призведуть до підвищення цін для розробників. Штрафи за недотримання нових правил ЄС можуть сягнути до 10% річного доходу компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів