Поділитись:

Волинянам пояснили, що робити, коли сусіди затопили квартиру

Субота, 16 березня 2024, 08:25
Волинянам пояснили, що робити, коли сусіди затопили квартиру

До Держпродспоживслужби часто надходять звернення щодо затоплення квартир. Як захистити свої права в такому випадку та компенсувати збитки? Пояснюють спеціалісти. 

Для фіксації факту заподіяної шкоди потрібно скласти Акт про залиття квартири і для цього необхідно викликати представників управляючої компанії.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, в зазначеному Акті повинно бути відображено:

  • дата складання акта (число, місяць, рік);
  • прізвища, ініціали та посади членів комісії;
  • прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що зазнала шкоди;
  • адреса квартири, поверх, форма власності;
  • характер залиття та його причини, (наприклад, саме втручання мешканців окремої квартири у роботу системи, незадовільне технічне обслуговування систем, передчасний вихід з ладу радіаторів опалення, трубопроводів, вентилів, гнучких підводок та ін.);
  • завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їх орієнтована вартість);
  • висновок комісії щодо встановлення вини особи, що вчинила залиття.

Акт про залиття і розмір збитків повинні підтвердити і свідки інших квартир, які також розписуються в акті. Важливо зробити фото і відео всіх пошкоджень у квартирі та записати повні дані (ПІБ, адресу та контактні телефони) свідків.

У разі відмови управляючою компанією скласти Акт про залиття квартири, ви маєте право звернутись за захистом своїх прав до Головного управління Держпроспоживслужби у Волинській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів