Поділитись:

Заступник Лісового розповів про надбавки до зарплати вчителів

Субота, 16 березня 2024, 06:26
Заступник Лісового розповів про надбавки до зарплати вчителів

В Україні зараз діє занадто складна система оплати праці вчителів. Окрім базової ставки, існує ще 52 надбавки, які освітяни можуть отримувати. 

Про це повідомив заступник очільника Міносвіти Андрій Сташків. І додав, що така система нарахування зарплати вчителів є непрозорою, – пише Освіта24.

Так, педагоги в Україні не можуть прогнозувати розмір своєї зарплати. Тож Сташків наголосив, що відповідно до презентованого «Стратегічного плану діяльності МОН до 2027 року», оновлення системи оплати праці вчителів є одним із пріоритетних напрямів роботи відомства.

Також посадовець заявив, що зміна оплати праці має відбуватися паралельно з переосмисленням системи оцінки професійного розвитку педагога та системи атестації. Вони повинні відповідати сучасним потребам і очікуванням.

Все ж у час війни, за словами Сташківа, педагогам не варто очікувати на значне збільшення зарплат. Однак він нагадав, що у 2024 році освітянам підвищать виплати на близько 20% у межах підвищення розміру мінімальної зарплати.

Заступник очільника МОН при цьому нагадав, що цього року уряд підтримав рішення про виділення ще 1,5 мільярда гривень освітньої субвенції для НУШ.

Вчителям підвищать зарплату у 2024 році

  • Раніше очільник українського уряду Денис Шмигаль повідомляв, що цього року зарплата освітян зросте на 21%.
  • Очільник МОН Оксен Лісовий уточнював, що зарплати педагогам збільшать у два етапи:
  • І етап – з 1 січня – на понад 10%;
  • ІІ етап – з 1 квітня – на 12,6%.
  • У середньому педагоги повинні отримувати з 1 квітня 16 тисяч гривень.
  • Середньомісячна зарплата вчителя вищої категорії зросте з 14,4 тисячі гривень до 17,4 тисячі гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів