Поділитись:

Підтоплення на Волині мають і переваги, – підсумки наради в ОВА

Середа, 14 лютого 2024, 08:50
Підтоплення на Волині мають і переваги, – підсумки наради в ОВА

Як повідомив начальник Регіонального офісу водних ресурсів на Волині Роман Євліков, в області підтоплено та затоплено 13720 гектарів сільськогосподарських угідь.

Про це повідомили на тематичній нараді очільника області Юрія Погуляйка із головами північних районів, керівниками профільних структур надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та водних ресурсів Волині. 

Усі водогосподарські організації працюють в штатному режимі підвищеної готовності, забезпечуючи постійний контроль за технічним станом водогосподарських об’єктів. Загалом на балансі Волинського РОВР є 46 насосних станцій. Упродовж минулої доби одночасно працювали 13 насосних станцій, з них: 2 у Ковельському районі та 11 у Камінь-Каширському.

Очільниця Камінь-Каширської районної військової адміністрації відзначила, що наразі обсяг підтоплених земель у районі менший, ніж у минулому році.

«Стохід потрошки починає спадати, а Прип’ять, на жаль, прибуває. Маємо три підтоплені господарські будівлі, у воді близько 5 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та людських городів. Ми географічно нижче розташовані, тому вода іде до нас. Однак критичної ситуації немає», – повідомила Ольга Ващук.

Водночас начальниця Ковельської РВА Ольга Черен розповіла, що підтопленими є 8,5 тисяч гектарів та один приватний будинок. Річка Прип’ять в районі Шацької громади лишається в руслі, але ближче до Заболоття виходить з берегів.

Очільник області напряму поцікавився, яка допомога необхідна. Однак наразі у згаданих районах із повенями справляються власними силами.

Керівник обласного управління Державної служби надзвичайних ситуацій Мирослав Дем'янчук упродовж вихідних особисто оглянув підтоплені масиви. Разом з районами ДСНС готується до можливого підняття рівня води. Фахівець відзначає, що велику роль у підтопленні відіграють ґрунтові води, рівень яких вище нуля. Тому відкачування на деяких ділянках неможливе, адже вода відразу прибуває. Де необхідно, задіюється техніка та особовий склад.

Разом з тим, підсумовуючи наслідки зимових паводків на Волині, усі учасники наради вбачають в повені певну перевагу. Адже затоплені території районів, близьких до кордону з білоруссю, створюють природну перешкоду для імовірного вторгнення.

«Природа за нас, природна стихія сама допомагає у захисті прикордоння. Це і погано, і разом з тим нам допомагає, – зауважив Юрій Погуляйко. – А з підтопленням ми впораємось. Відповідні структури працюють на місцях, ситуація контрольована. Всі необхідні кроки робляться. Якщо потрібна допомога людям, відновлення господарствам – все буде. Будемо розбиратись, коли зійде вода».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів