Луцькі школярі переробляють електронні сигарети на павербанки (фото, відео)

Понеділок, 29 січня 2024, 16:24

У Луцьку семикласник Даніель Сомов разом з однокласником Андрієм Фолішевичем почали переробляти використані електронні сигарети на зарядні пристрої, які хочуть передати військовим.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

Автор ідеї – 13-річний Даніель – розповів: разом з батьками та керівником гуртка радіоелектроніки вже зібрали понад 150 використаних гаджетів.

Ідею переробляти пристрої для куріння на павербанки підгледіли в інтернеті і почали експериментувати. Зараз хлопці тестують саморобні прилади і займаються очищенням акумуляторів, а коли створять декілька десятків, хочуть передати волонтерам, щоб завезли на фронт.

«Я взнав, що на фронтах немає світла, немає чим підзарядити телефон, то треба допомагати хоч чимось», – каже 12-річний Андрій.

Даніель Сомов і Андрій Фолішевич

Школярі планують оголосити збір на корпуси старих павербанків, бо поки що доводиться їх купувати. Тому справу підтримують батьки Тетяна і Микола Сомови.

«Старший син попробував раз зробити павербанк, вийшло, але це треба труд, сидіти, спаювати, відрізати, з’єднувати ці проводки. Але, думаю, нашим воїнам там на передовій, хто може, тим і помагають. Тому, сподіваюсь, і нам допоможуть з цими запчастинами», – говорить мама Даніеля.

Тетяна Сомова з молодшим сином

Батьки кажуть: у сім’ї ніхто не палить, тому використані електронні прилади для куріння збирають у різних місцях. А паяти хлопці вчаться з татом та на гуртку радіоелектронного конструювання.

«Такий павербанк може без проблем зарядити двічі гаджет. У ньому вмонтований Micro-USB-порт і заряджається стандартно, як павербанк, і, відповідно, можна заряджати будь-який телефон чи інший пристрій», – каже Микола Соловенюк.

Керівник гуртка радіоелектронного конструювання Микола Соловенюк

Керівник гуртка додав, що для створення павербанків можна також використовувати акумулятори зі старих ноутбуків, електроавтомобілів та інших пристроїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: