Поділитись:

Український символ Різдва: де і за скільки купити дідуха в Луцьку

Автор: Ольга Зейлик |
Середа, 13 грудня 2023, 13:20

Чимало українців останнім часом все більше починають цікавитись автентичними традиціями святкування Різдва нашими предками. Лучани – не виняток.

Одним з символів Різдва давніх українців був дідух – українська різдвяна прикраса з колосків, первісно — язичницький ідол, символ предка-покровителя, зачинателя роду; а також — символ урожаю, добробуту, багатства. Де його купити і за скільки, дізнавались журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент».

У соцмережах можна натрапити на сторінки майстринь і продавців, які виготовляють і торгують святковими деревцями з колосків. Вражає різноманіття, адже у сніп вплітають і різні трави, і квіти, а ще – декорують прикрасами і стрічками. Ціни також мають широкі межі.

Ось такі, наприклад, 40-сантиметрові дідухи з сухоцвітами коштують 300 гривень

 

Луцька майстриня Тетяна Зубко виготовляє неймовірні дідухи. Вона вплітає кольорові колоски, сушені квіти і лаванду, а також голівки маку. Ціни на її вироби коливаються в межах 150 – 500 гривень.

    

У майстрині Тетяни Петлюк ціни на дідухи залежать від розміру. Так, маленькі, наприклад, вартують 200 гривень. Ціна на великі може сягати 600-700 грн.

  

Заслужений майстер народного мистецтва Марія Кравчук виготовляє такі фантастичні дідухи. Її роботи вражають витонченими деталями.

 

А майстриня Олена Олещук Бабійчук робить дідухи заввишки 58-60 сантиментрів. У святкові деревця з жита мисткиня вплітає льон і лаванду. Вартість 1000 грн.

 

Користувачі соцмереж також поділились, що традиційну святкову прикрасу можна придбати і в Нововолинську.

 

Марія Козловська пропонує ось такого дідуха з колосками різних зернових за 700 гривень.

 

Як бачимо, вибір і справді великий, тож кожен, хто хоче цьогоріч прикрасити свій різдвяний стіл дідухом, зможе знайти щось на свій смак і гаманець.

Нагадаємо: нещодавно ми писали, де у Луцьку взяти карнавальний костюм на прокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів