Поділитись:

Лучанки у вільний час шиють адаптивний одяг для поранених бійців (фото, відео)

Середа, 13 грудня 2023, 11:50
Лучанки у вільний час шиють адаптивний одяг для поранених бійців (фото, відео)

Професійні швачки з Луцька Юлія Грищенко-Ярмолюк та Ольга Юнчик долучилися до всеукраїнської волонтерської ініціативи «Швейна рота» з пошиття адаптивного одягу для поранених військових, які проходяться лікування та реабілітацію.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

Як розповіла Юлія, речі – штани, кофти, футболки, спідню білизну – переробляють із готових або кроять і шиють з різної тканини. Цією справою жінки займаються вдома у вільний від роботи час.

Лучанка Юлія Грищенко-ЯрмолюкЛучанка Юлія Грищенко-Ярмолюк
 

«Зараз я пришиваю планку з липучками на футболку, щоб було потім зручно військовому вдягатися. Нам надсилають готові футболки і ми їх вже переробляємо. Штани, наприклад, з внутрішньою фіксацією для апарата Єлізарова, щоб було зручно вдягати», – каже Юлія Грищенко-Ярмолюк.

Одяг для поранених військових лучанки носили в місцеві лікарніОдяг для поранених військових лучанки носили в місцеві лікарні
 

Зі слів волонтерки «Швейної роти», вже пошили більш як тисячу штанів, а скільки спідньої білизни, шкарпеток, шортів та светрів – навіть не злічать.

«При пораненнях різних дуже важко одягнути на себе, тим більше, що там стоять металеві шпиці, які не дозволяють звичайний одяг вдягнути. Такий одяг не продається по магазинах», – сказала швачка Юлія.

Військові з отриманою білизною від волонтерокВійськові з отриманою білизною від волонтерок
 

Юлія Грищенко-Ярмолюк додала, що пошиття одягу для військових займається майже рік, а волонтерити вирішила, щоб відволіктися від хвилювання за чоловіка, який воює на фронті.

«Мобілізований з перших днів. Я розуміла, що це треба для військових. В мене були ще такі депресивні стани, що хотілося себе «витягати». Я розуміла, що не можу сидіти, склавши руки, і хлопцям ще важче», – говорить швачка.

Військові з отриманою білизною від волонтерокВійськові з отриманою білизною від волонтерок
 

Матеріал для одягу, кажуть майстрині, купують за донати, які збирають у соцмережах. Інколи матеріали дають виробники, – розповіла лучанка Ольга Юнчик.

Лучанка Ольга ЮнчикЛучанка Ольга Юнчик
 

Зі слів лучанки, використовують натуральну тканину, яка приємна до тіла. Кожну пошиту чи перешиту річ перуть, прасують та пакують для відправлення захисникам.

«Після кожного пошиття речі будь-якої перемо і все ми прасуємо, щоб воно було чистеньке, вигладжене і стерильне, тому що в деяких бійців можуть бути свіжі рани», – говорить швачка Ольга.

Готовий, спакований одягГотовий, спакований одяг
 

Обидві лучанки приєдналися до об'єднання «Швейна рота», яке започаткували волонтерки в Дніпрі пів року тому. Нині потреби поранених бійців із госпіталів намагаються закрити пів тисячі швачок із різних регіонів України та п'ять підрозділів за кордоном. Роботу координують через соцмережі, говорить Ольга Юнчик.

«Ми з Юлею майже цілу осінь ходили в одну із лікарень наших луцьких і заносили хлопцям речі. Були всі в захваті, тому що вони могли вийти надвір. Один боєць з Дніпра, то ми його повністю вділи – і спортивний одяг купили, костюм купили, і пошили йому адаптивний, то він аж розцілував нас – такий радий був», – додала швачка.

Лучанки у вільний час шиють адаптивний одяг для поранених бійців (фото, відео) 

Волонтерки Юлія та Ольга також проводять у Луцьку майстер-класи для школярів, зокрема нещодавно показували школярам на практиці, як виготовити подушку-кістку, яка додає зручності пораненому бійцеві під час отримання внутрішньовенних ін'єкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів