Поділитись:

Україна експортувала лише половину агропродукції з запланованих обсягів

Середа, 06 грудня 2023, 17:52
Дмитро Соломчук
Дмитро Соломчук

В України не вийшло виконати усі зобов’язання перед імпортерами української агропродукції. Наразі вдається експортувати лише близько половини запланованих обсягів.

Про це повідомив член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук під час брифінгу, передає УНН.

«Ми експортуємо в місяць середньостатистично на рівні 3 мільйонів тонн. Це 50% від того, що ми маємо експортувати», – сказав він.

Соломчук також додав, що не вдалося виконати  усі зобов’язання перед імпортерами української агропродукції.

«Ви ж бачите, як все важко відбувається. На всіх рівнях влади йдуть перемовини, Збройні сили забезпечують безпеку по Чорному морю. 200 суден вже з вересня місяця пройшло завантажених, експортовано близько 7 мільйонів тонн, але це цифра за декілька місяців. Нам потрібно для аграріїв, щоб вони утримували достойну світову ціну, щоб до нового врожаю звільнити склади, експорт на місяць має бути на рівні 6,5 млн тонн», – зазначив Соломчук.

Нагадаємо: голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що блокування українсько-польського кордону призвело до зниження експорту через пункти пропуску на 40%, що, своєю чергою, спричинило втрату держбюджетом 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів