Поділитись:

Україна випускає шість «Богдан» на місяць

Понеділок, 04 грудня 2023, 18:58

Українська оборонна промисловість вийшла на темпи виробництва шести самохідних гаубиць «Богдана» на місяць.

Про це повідомив президент на своїй офіційній сторінці в соцмережах, – передає Мілітарний.

У своєму щоденному звіті Володимир Зеленський розповів про нарощування темпів виробництва озброєння українським оборонно-промисловим комплексом.

«Дають результат і зусилля з нарощування власного виробництва. Уперше вийшли на показник шість «Богдан» на місяць. І вже бачимо, як збільшити його ще», — розповів Зеленський.

 

Минулого тижня Владислав Бельбас, керівник компанії «Українська бронетехніка», що є субпідрядником у виробництві цих САУ, також підтвердив серійний випуск «Богдан» та розкрив низку деталей.

Так, стало відомо, що українські самохідні гаубиці випускаються паралельно у кількох модифікаціях для збільшення обсягів партії. Крім того, виробник також розробляє ще декілька версій САУ на додачу до них.

Імовірно, під різними версіями маються на увазі колісні гаубиці на шасі вантажівок МАЗ-6317, а також Tatra T815 8×8.

Виробництво САУ «Богдана»

Вперше публічно про початок серійного виробництва українських самохідних артилерійських установок у січні 2023 року повідомив колишній міністр оборони України Олексій Резніков.

Він розповів, що Україна профінансувала серійне виробництво вітчизняної артилерійської установки «Богдана» калібру 155-мм. За словами міністра, робота розпочалася ще навесні 2022 року.

4 травня «Мілітарний» опублікував знайдені в мережі фото, на яких зображено процес виробництва серійної версії української артилерійської системи «Богдана».

  

23 Липня в мережі вперше з’явились фото нової версії «Богдани» на шасі чеської броньованої армійської вантажівки Tatra T815-7.

А вже в листопаді стало відомо, що гаубиці нарешті були модернізовані та оснащені повноцінним досилачем снарядів, який спростив та пришвидшив роботу артилерійської установки.

У весь цей час невідома кількість українських САУ виконує бойові завдання на передовій у складі 1 бригади спеціального призначення та 47 артилерійської бригади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 лютого 2024
26 лютого 2024
22 лютого 2024
21 лютого 2024
20 лютого 2024
19 лютого 2024
15 лютого 2024
13 лютого 2024