Поділитись:

Скіфське золото повертається в Україну, – Мінкульт

Середа, 22 листопада 2023, 11:04
Скіфське золото повертається в Україну, – Мінкульт

Міністерство культури й інформаційної політики України та Музей Алларда Пірсона – археологічний музей Амстердамського університету домовилися про повернення колекції скіфського золота з чотирьох кримських музеїв.

Про це повідомила пресслужба МКІП у середу, 22 листопада.

Документ про це підписали т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен

Музейні предмети включають колекції Кримських республіканських установ «Центральний музей Тавриди», «Керченський історико-культурний заповідник», «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» та Національного заповідника «Херсонес Таврійський». 

«Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як «скіфське золото», додому в Україну», – повідомив Ростислав Карандєєв.

Він висловив вдячність Музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій протягом дев'яти років, а також за рішення Нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

Скіфське золото повертається в Україну, – Мінкульт 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів